Szukaj,
,

BIP,
“Czarna wiosna”. Oprowadzanie Huberta Kostkiewicza 17.09.17 (niedziela), godz. 15, start: 3 piętro, wstęp bezpłatny (Sunday), 3 PM, start: 3rd floor, free admission

Zapraszamy na niekuratorskie, subiektywne oprowadzanie po wystawie „Czarna wiosna. Wokół wrocławskiej niezależnej sceny muzycznej lat 80.”.

W podróż po wystawie zabierze nas Hubert Kostkiewicz – aktywista społeczny i kulturalny, dziennikarz, muzyk.

Wystawa „Czarna wiosna” poświęcona jest emocjom, jakie mogą zaistnieć w sytuacji represyjnej, zdeterminowanej przez system społeczno-polityczny. Emocjom, które wynikają z niepokoju, ale jednocześnie są wyrazem poszukiwań własnego potencjału w mierzeniu się z rzeczywistością. Jej tłem są lata 80. XX wieku, a punktem wyjścia muzyka z Wrocławia.

Wrocławska scena muzyczna z tamtego czasu jest zjawiskiem niejednorodnym. Jej początek sięga końca lat 70., kiedy powstają pierwsze punkrockowe grupy, niemniej to następna dekada przynosi różnorodność stylistyczną (punk, reggae, nowa fala), eksperymenty oraz działania łączące muzykę i sztukę. To wówczas, na pograniczu gatunków, zrodziła się żywa kultura, która stworzyła szersze alternatywne środowisko, będące symptomatycznym dla okresu schyłku epoki komunizmu w Polsce.

/z opisu wystawy/

Kurator projektów społecznych Curator of Public Programme Bartek Lis Dodano:1.09.17 Udostępnij: Facebook, Twitter
Jerzy Kosałka, Miki Mauzoleum! rozumiesz?, 1985, szablon na szarym papierze. Dzięki uprzejmości artysty Jerzy Kosałka, Miki Mausoleum! Understand?, 1985, template on grey paper. Courtesy of the artist