Szukaj,
,

BIP,
Fotografia, film, relacje. Wykład Adama Soboty 11.01.18 (czwartek), godz. 18.00, 5 piętro, wstęp bezpłatny (Thursday), 6 PM, 5 floor, free admission

Film „Kineformy” (1957) Andrzeja Pawłowskiego to zapis ruchomych obrazów wywoływanych na ekranie za pomocą specjalnie skonstruowanego projektora, złożonego z modeli wykonanych z pomiętego celofanu i papieru, soczewek oraz reflektora. Praca „Test” (1971) Józefa Robakowskiego powstała w wyniku naświetlnia podziurawionej taśmy filmowej.

Oba filmy możemy zobaczyć na wystawie „Miesięcznik Fotografia 1953–1974”, każdy z nich na inny sposób czerpie z języka fotografii. Wykład w przestrzeni wystawy będzie okazją do prześledzenia relacji pomiędzy filmem a fotografią, przybliżenia sylwetek obu artystów oraz niespiesznego przyjrzenia się pracom.

Adam Sobota – historyk sztuki, kurator, kustosz zbiorów fotografii w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Specjalizuje się w historii fotografii i problematyce nowych mediów, jest autorem wielu wystaw i publikacji z zakresu historii fotografii oraz intermediów.

Dodano:21.12.17 Udostępnij: Facebook, Twitter
Wystawa "Miesięcznik Fotografia 1953–1974". Fot. Małgorzata Kujda Exhibition "Fotografia Magazine 1953–1974". Photo by Małgorzata Kujda
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ