Kamil Nowelli — Pejzaż dźwiękowy Wrocławia. (Re)wizje 27.03.14 Czwartek, godz.18.00, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny Thursday, 6:00 PM, Beautiful Tube, free admission

Wykład w ramach cyklu „Na warsztacie…”

W 2010 roku został zrealizowany projekt badawczy, który udokumentował wycinek pejzażu dźwiękowego Wrocławia. Trzy lata później nadchodzi czas (re)wizji. Wcześniejsze badanie wykorzystywało jakościowe metody badawcze, takie jak wywiad narracyjny i obserwacja. Jednak sam zebrany materiał i jego analiza wydawały się niekompletne. Ich uzupełnieniem stały się zarejestrowane fragmenty z przestrzeni dźwiękowej miasta, o których wspominali w badaniu rozmówcy.

W celu wizualizacji i dokumentacji powstały również fotografie, ukazujące źródła emisji nagrywanych dźwięków. (Re)wizje to próba ponownego spojrzenia na projekt sprzed trzech lat. Jest to także zachęta do publicznej rozmowy o dźwięku, hałasie, ciszy i ich percepcji przez mieszkańców Wrocławia.

Autor projektu chciałby również porozmawiać z publicznością o swojej koncepcji muzeum dźwięku w naszym mieście.

Kurator Curator Bartek Lis Dodano:24.03.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
Kamil Nowelli

antropolog kultury; na co dzień zajmuje się badaniem antystruktury codzienności, współpracował z Muzeum Współczesnym Wrocław (2011-2013), obecnie związany z Ośrodkiem Działań Artystycznych FIRLEJ
Kamil Nowelli is an anthropologist of culture. In his daily work he studies the antistructure of the everyday. He cooperated with Wrocław Contemporary Museum from 2011 to 2013; at present he cooperates with the FIRLEJ Centre for Artistic Actions