Szukaj,
,

BIP,
::ODWOŁANY!:: Kolekcjonerstwo i moje kolekcje. Wykład Bożeny Kowalskiej 07.06.18 (czwartek), godz.18.00, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny (Thursday), 6.00 PM, Beautiful Tube, free admission

Wykład p. Bożeny Kowalskiej został odwołany.
Za utrudniania przepraszamy.
Nowy termin spotkania podamy wkrótce.

Muzeum Współczesne Wrocław oraz mia ART GALLERY zapraszają na spotkanie towarzyszące wystawie Gest Przyjaźni, prezentującej najnowsze prace z prywatnej kolekcji Bożeny Kowalskiej.

Właścicielka kolekcji i jednocześnie znana i niezwykle aktywna krytyczka i historyczka sztuki będzie mówić o sztuce kolekcjonowania. Kowalska w swojej historii zbudowała imponującą kolekcję sztuki z nurtu geometrii, będącą pokłosiem przeszło trzydziestu plenerów malarskich, które od lat organizuje. Oprócz własnej kolekcji stworzyła trzy imponujące rozmachem i wnikliwością kolekcje muzealne sztuki współczesnej w nurcie geometrii, pokazywane aktualnie w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej “Elektrownia” oraz Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmnie.

Moderatorem spotkania będzie prof. Waldemar Okoń – opiekun merytoryczny programu Małe Wielkie Kolekcje.

Wystawę Gest Przyjaźni. Kolekcja Bożeny Kowalskiej można oglądać w mia ART GALLERY od 19 maja do 15 czerwca w godzinach otwarcia galerii.

Dodano:24.05.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
Eduard Steinberg, "Kompozycja", 2006, gwasz, karton, 73 x 73 cm Eduard Steinberg, "Composition", 2006, gouache, carton, 73 x 73 cm
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ