Szukaj,
,

BIP,
Kontekstile i króliki. Dwugłos nie tylko o rzeźbie 24.01.19 (czwartek), godz. 18.00, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny (Thursday), 6.00 pm, Beautiful Tube, free admission

Punktem wyjścia do wykładu będą dwa dzieła eksponowane na wystawie Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając | wobec Katarzyny Kobro (1898–1951): typoinstalacja O Katarzynie oraz Zając / Królik – Reenactment zabawki.

Podczas spotkania Aurelia Mandziuk-Zajączkowska przybliży proces realizacji i konteksty w jakich występują prace. Następnie Królik Kobro pojawi się jako inspiracja i punkt wyjścia do narracji Alicji Kujawskiej o rzeźbie miękkiej, “softisach”, punkowskim DIY, maker’ach oraz ruchu Art and Feminism.

dr Alicja Kujawska – antropolożka kultury, wykładowczyni, inicjatorka i współtwórczyni konferencji naukowych. Zajmuje się research-in-action i bioDIY. Jest współautorką (wraz z Aurelią Mandziuk-Zajączkowską) pracy Zając / Królik – Reenactment zabawki prezentowanej na wystawie Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając….

dr hab. Aurelia Mandziuk-Zajączkowska – artystka, kuratorka wystaw, profesorka Akademii Sztuki w Szczecinie. Twórczyni i wieloletnia dyrektorka PATIO Centrum Sztuki w Łodzi. Współtwórczyni Stowarzyszenia Sztuka i Dokumentacja, współzałożycielka grupy artystek “Frakcja”. Jako twórczyni realizuje prace na styku różnych dziedzin sztuki. Ma w swoim dorobku 15 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w ponad 150 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest autorką pracy O Katarzynie prezentowanej na wystawie Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając….

Wydarzenie towarzyszące wystawie Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając | wobec Katarzyny Kobro (1898–1951).
Więcej informacji o wystawie >>>

Dodano:14.01.19 Udostępnij: Facebook, Twitter
Wykład Alicji Kujawskiej i Aurelii Mandziuk-Zajączkowskiej

Przed wykładem zachęcamy do samodzielnego zwiedzenia wystawy "Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając" i zapoznania się pracami "O Katarzynie" oraz "Zając / Królik – Reenactment zabawki". Przypominamy, że czwartek to dzień darmowego wstępu do MWW.

Lecture by Alicja Kujawska and Aurelia Mandziuk-Zajączkowska

We encourage you to visit the exhibition "Meditations of Fibonacci + The Corduroy bunny" before the lecture, paying special attention to the works "About Katarzyna" and "Bunny / Rabbit – Re-enactment of the Toy". Remember that on Thursday admission to MWW is free of charge.
autor: Theredproject / źródło: commons.wikimedia.org author: Theredproject / source: commons.wikimedia.org
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ