Maciej Bujko — Fotografia/Widz/ Wystawa 09.01.14 Czwartek, godz.18.00, Beautiful Tube Thursday, 6PM, Beautiful Tube

Spotkanie w ramach cyklu „Na warsztacie”.

Wykład jest omówieniem pracy magisterskiej Macieja Bujko zatytułowanej „Recepcja wystawy fotograficznej na przykładzie «Innego Miasta» Elżbiety Janickiej i Wojciecha Wilczyka”.

W centrum uwagi autora wykładu postawiony jest widz. Kim jest? Skąd pochodzi? Jaki jest poziom jego kompetencji i jaki to ma wpływ na odbiór wystawy? Omówiona zostanie także historia wystaw fotograficznych, w kontekście odbiorców wystaw, a także teorii recepcji Pierre’a Bourdieu.

Kurator Curator Bartek Lis Dodano:3.01.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
Maciej Bujko

Absolwent dziennych studiów fotograficznych w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz student ostatniego roku w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie.

W 2010 roku został współzałożycielem Fundacji “BLIK”.

Dyrektor Trochę Innego Festiwalu Fotografii - TIFF.
Maciej Bujko – Lodz’s Leon Schiller Film School graduate and a senior student at the Institute of Creative Photography in Opava.

He co-founded BLIK Foundation in 2010. TIFF Festival Director.
Fot. Michał Sierakowski Phot: Michał Sierakowski