Małgorzata Piotrowska — Szum i cisza, bogactwo percepcji miasta 26.11.14 (Środa), godz. 18.00, Beautiful Tube, wstęp wolny (Wednesday), 6:00 PM, Beautiful Tube, freeadmission

Miasto jest fizyczną manifestacją społeczeństwa, które je tworzy i zamieszkuje. Jest żywym i barwnym organizmem, pełnym energii, powiązań i ludzkiej aktywności. Jest gruntem, z którego wyrastają pomysły, idee, wynalazki, ale także patologie.

Jak to się dzieje, że doświadczanie miasta niekiedy jest ożywcze, pobudzające i atrakcyjne, kiedy indziej zaś trudne w odbiorze, nieprzyjazne i męczące? Dzisiejsze miasta pełne są symboli, kolorów, kształtów i dźwięków. Jednak z powodu przesycenia, stają się nieznośne. Poszukując optymalnych rozwiązań planistycznych, dużo uwagi poświęca się ożywianiu przestrzeni oraz jej porządkowaniu. Gdzie jest granica między przestrzeniami „niedoinwestowanymi zmysłowo” a „przesyconymi”?

Wykład będzie dotyczył przemyśleń dotyczących ludzkiej percepcji, szczególnie przestrzeni architektonicznych – w jaki sposób można odwozorowywć percecpję? jakie występują zależności miedzy cechami przestrzeni a doznaniami użytkowników? jak i gdzie szukać wskazówek na temat działań, które należałoby podjąć, aby poprawić jakość przestrzeni?

Kurator Curator Bartek Lis Dodano:17.11.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
Małgorzata Piotrowska

mgr. inż. arch., Politechnika Warszawska, wydział Architektury i Urbanistyki; studia doktoranckie Politechnika Wrocławska. Zainteresowana zrównoważonym rozwojem, świadomym życiem, społecznymi efektami projektów architektonicznych, projektowaniem zintegrowanym. Doktorantka i architekt działający czynnie w pracowni 307kilo architekci
Małgorzata Piotrowska holds an MSc in Architecture from Wrocław University of Technology, Faculty of Architecture and Urban Planning; she is currently a PhD student.
She is interested in sustainable development, conscious life, the social implications of architectural projects and integrated design. She works as an architect in 307kilo architekci architecture studio