MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Michał Libera — Drżenie budynków 06.03.14 Czwartek, godz.18.00, Beautiful Tube Thursday, 6 PM, Beautiful Tube

O wzajemnych związkach dźwięku i architektury z punktu widzenia praktyk współczesnych artystów i muzyków opowiadał będzie Michał Libera. W jaki sposób architektura wytwarza i przetwarza dźwięk?
W jaki sposób dźwięk buduje architekturę? Jakiego rodzaju przestrzenie fizyczne i społeczne w ten sposób powstają? Architektura i muzyka nie będą postrzegane jako autonomiczne dyscypliny, ale raczej jako procesy wytwarzające i strukturujące nasze codzienne praktyki.
  
Od przynajmniej kilku dekad tacy artyści jak Toshiya Tsunoda, Alvin Lucier, Francisco López czy Bernhard Leitner w swych pracach prowadzą tak praktyczną jak i teoretyczną refleksję na ten temat. Ich dzieła a także wyróżniony na 13-tym Biennale Architektury w Wenecji projekt Katarzyny Krakowiak dostarczą nam punktów orientacyjnych.
  
  

Kurator Curator Bartek Lis Dodano:27.02.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
Michał Libera

Socjolog, producent, kurator i krytyk muzyczny. Współzałożyciel fundacji 4.99, organizator koncertów, warsztatów. Kurator Polskiego Pawilonu wyróżnionego na 13-tej Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji.
Michał Libera is a sociologist, producer, curator and music critic. He is a co-founder of the 4.99 foundation, organiser of concerts and workshops. He curated the Polish Pavilion at the 13th International Architecture Exhibition in Venice.
fot.: Symulacja rozchodzenia się fal dźwiękowych (rzut poziomy), 2012, model akustyczny, opracowanie: Andrzej Kłosak, © Katarzyna Krakowiak (fragment)
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij