Szukaj,
,

BIP,
Pojęcie piękna w fizyce. Wykład Krzysztofa Meissnera 18.01.18 (czwartek), godz.18.00, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny (Thursday), 6 PM, Beautiful Tube, free admission

Kategoria piękna, trudna do zdefiniowania, wydaje się być bardzo odległa od nauk ścisłych, w szczególności od fizyki.

Wykład poświęcony będzie pytaniu, w jakim sensie ta kategoria istnieje? Dlaczego poczucie piękna teorii czy prawa może zmieniać się z czasem oraz czemu odgrywa ono ważną rolę w fizyce, szczególnie przy braku eksperymentalnych rozstrzygnięć?

prof. dr. hab. Krzysztof Meissner: fizyk teoretyk, specjalista w zakresie teorii cząstek elementarnych. Pracuje w Katedrze Teorii Cząstek i Oddziaływań Elementarnych Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego, jest uczestnikiem badań w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN.

Dodano:3.01.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
wykład towarzyszący wystawie "Kości, chmury, molekuły. Rysunki Jarosława Grulkowskiego" lecture accompanying the exhibition "Dice, Clouds, Molecules. Drawings by Jarosław Grulkowski" autor: Lucas Taylor / CERN | źródło: commons.wikimedia.org author: Lucas Taylor / CERN | source: commons.wikimedia.org