Szukaj,
,

BIP,
Tales of Trees, czyli o czym szumią drzewa? 09.05.18 (środa), godz. 18.00, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny (Wednesday), 6.00 PM, Beautiful Tube, free admission

Co skrywają krajobrazy? Jakie historie mogą nam opowiedzieć zwichrowane drzewa albo zaśnieżone górskie szczyty? Co miał na myśli Simon Schama pisząc, że „są one kulturą jeszcze zanim staną się naturą”?

Podczas spotkania przyjrzymy się krajobrazowi jako medium. Będziemy dyskutować o związkach fotografii i krajobrazu z perspektywy języka współczesnej praktyki fotograficznej. Przeanalizujemy, jak za pomocą jego metaforycznego charakteru można prowadzić skomplikowane, wielopoziomowe narracje. Spróbujemy dociec, jak czytać krajobraz oraz dlaczego stanowi on jeden z najważniejszych nośników pamięci i idei. Porozmawiamy o Nudnej Fotografii i tożsamości miejsca. Zgłębimy relacje, łączące władzę i ideologię z krajobrazami, które utraciły swoją niewinność.

Daniel Filipek – artysta wizualny, dziennikarz, niezależny kurator. Studiował Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Fotografię w Ośrodku Postaw Twórczych. Prowadzi inicjatywę Prześwietlenia – comiesięczny cykl spotkań autorskich poświęcony najciekawszym zjawiskom młodej, polskiej fotografii.

Więcej informacji o wystawie Huberta Humki Death Landscapes >>>

Dodano:25.04.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
Wykład Daniela Filipka

Wydarzenie towarzyszące wystawie Huberta Humki "Death Landscapes"