HABEAS JOB! HABEAS? VOL. 3 05.03.12 Dyskusja, Projekty społeczne Start: 5.3.12 (poniedziałek), godz. 18 w Beautiful Tube (poziom 1) Start on: 5.3.12 (Monday), 6 PM in the Beautiful Tube (level 1)

Peryferie wielkich znaczeń

Zapraszamy na trzecią, ostatnią debatę w ramach cyklu “Habeas Job! Habeas?”. Tym razem porozmawiamy z artystami i artystkami, freelancerami, przedstawicielami “wolnych zawodów” o tym, czy ze sztuki/kultury “można wyżyć”?

Na styku wielkich znaczeń i słabego rynku lokuje się sztuka wraz z jej najbardziej zagorzałymi zwolennikami: artystami. Czy mit wielkich uniesień, rytuałów i transgresji pozwoli zachować pozycję sztuce, która na co dzień musi walczyć o przetrwanie? Twórcy, artyści, freelancerzy, zawodowcy: jaką drogę obrali, żeby zachować prawo do wykonywania wolnego zawodu? Czy sektor kultury stał się przestrzenią obiecywanej sobie wolności czy gettem socjalnym?

Chcemy porozmawiać o chorobie zwanej ekonomią i sztuce przetrwania w epoce zapaści Unii Europejskiej.

Kurator Curator Bartek Lis Dodano: 6.07.12 Udostęnij: Facebook, Twitter
Zaproszeni goście:
Jolanta Bielańska (kuratorka sztuki),
Maja Godlewska (artystka),
Irena Gruca (dziennikarka, filmoznawczyni),
Milena Jaworska (twórczyni, rękodzielniczka),
Ewa Miszczuk (socjolożka sztuki),
Marek Ranis (artysta),
Małgorzata Sapińska (animatorka, edukatorka, przedsiębiorczyni),
Gabriela Dragun (literaturoznawczyni, animatorka kultury),
Elżbieta Frąc (kierowniczka Referatu Dotacji Powiatowego Urzędu Pracy).

Prowadzenie: Agnieszka Kłos (pisarka, krytyczka sztuki, fotografka).
Invited guests:

Jolanta Bielańska,