Socjolog w muzeum. Vol. 6. Aparat to jego broń 23.07.17 Projekty społeczne, Wykłady (niedziela), godz. 15:00, poziom 5, wstęp bezpłatny (Sunday), 3 PM, 5th floor, admission free

Fotografie Gordona Parksa opowiadają ważny fragment współczesnej amerykańskiej (i światowej) historii. Walka z segregacją rasową, przemiany polityczne, codzienność czarnoskórej społeczności oraz wielki ruch społeczny. Na tym tle pojawiają się także inne fotografie – dające więcej oddechu, dokumentujące życie gwiazd filmu i sceny muzycznej.

Staram się czytać wystawy tak jak potrafię najlepiej, czyli językiem socjologicznym. Sztuka jest dla mnie takim samym tekstem, jak wiersz czy wywiad. Podczas oprowadzania zwrócę Waszą uwagę na kwestie i zjawiska społeczne, które stały się tematem zdjęć Gordona Parksa. Mam nadzieję na dyskusję z Wami!
/Bartek Lis – kurator projektów społecznych MWW, doktor nauk społecznych

Dodano: 6.07.17 Udostęnij: Facebook, Twitter
Socjolog w muzeum. Vol. 6

Subiektywne, niekuratorskie oprowadzanie po wystawie „Gordon Parks. Aparat to moja broń”