Warsztaty literackie Ingi Iwasiów. “Ubranie — dom dla ciała”. 16.03.14 Projekty społeczne, Warsztaty Niedziela, godz.12.00, Beautiful Tube Sunday, 12 noon, Beautiful Tube

Nawiązując do wystaw: „Prace wybrane” Yinki Shonibare oraz „Domy srebrne jak namioty” Inga Iwasiów zaproponowała literackie ćwiczenie na temat tego, czym jest dla nas ubranie. Jakich dostarcza nam doznań, co z nas wydobywa, co chroni? Czy kulturowe normy, dress code naszej części świata, dadzą się rozerwać gestem indywidualnego wyboru? W jakich granicach poruszamy się, wybierając ubrania z sieciówek lub z lumpeksów? Czy istnieje możliwość stworzenia narracji o naszej tożsamości zbiorowej i indywidualnej, która ulokowana byłaby poza popkulturowym żargonem mody z jednej, nacjonalistyczną cepeliadą z drugiej strony?

Autorka zaprasza do spisania swoich fantazji na temat stroju, jego wybierania i zakładania, kontaktu skóry z materiałem, wizerunku w lustrze z odbiciami w oczach przechodniów. Do zadania sobie pytania, czy faktycznie chcę coś wyrazić swoim wyglądem, czy może uchylić się od przymusu tego wyrażania? Jeśli tak, być może na horyzoncie pojawia się nowa etyka materiału, z którego sporządzamy nasze ubrania, nowa opowieść o kolorze, przepychu i skromności, cieple i zimnie.

Kurator Curator Bartek Lis Dodano: 12.02.14 Udostęnij: Facebook, Twitter
Prosimy o przygotowanie fragmentów prozy do 5 stron znormalizowanego maszynopisu. Liczba uczestników warsztatu: do 10 osób. Wszystkie teksty powinny zostać nadesłane do dn. 10 marca na adres:

b.lis@muzeumwspolczesne.pl

Inga Iwasiów - polska literaturoznawczyni, krytyk literacki, poetka i prozaiczka, od 1999 redaktor naczelna dwumiesięcznika literackiego "Pogranicza”.
Please send in fragments of prose, up to five pages of standard typescript. The maximum number of the workshop participants is ten people. All texts must be sent by 10 March to:

b.lis@muzeumwspolczesne.pl

Inga Iwasiów is a literary scholar and critic, a poet and a prose writer. Sine 1999 she has been the editor-in-chief of a bimonthly literary magazine “Pogranicza”.
fot. Jana Sagatova, Textile corsage polka dots, Creative Commons photo.: Jana Sagatova, Textile corsage polka dots, Creative Commons