Wszystko co chciałbyś/łabyś wiedzieć o wystawie “Stosunki pracy”, ale bałeś/łaś się zapytać 06.02.17 Dyskusja, Projekty społeczne (poniedziałek), godz. 17:30, Beautiful Tube, wstęp bezpłatny (Monday), 5.30 PM, Beautiful Tube, free admission

Karol Sienkiewicz w swojej recenzji w „Gazecie Wyborczej” uznał wystawę „Stosunki pracy” za najważniejszą wrocławską wystawę roku. Od jej otwarcia w czerwcu 2016 roku obejrzało ją kilkanaście tysięcy widzów. Przedstawione na niej prace pochodzą z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej Muzeum Współczesnego Wrocław i poruszają szereg tematów: od oczywistych wątków dotyczących przemysłu, poprzez zagadnienia kolonializmu, kapitalizmu, neoliberalizmu, oraz prywatnej (udomowionej) subordynacji naszych ciał i umysłów.

Na niecały miesiąc przed zamknięciem wystawy spotykamy się z Sylwią Serafinowicz – kuratorką kolekcji MWW i autorką scenariusza wystawy. Zapytamy ją m.in. o szczegóły przedstawionej narracji, dobór prac oraz o to, jak się pracuje z kolekcją MWW.

Dodano: 18.01.17 Udostęnij: Facebook, Twitter
Rozmowa z Sylwią Serafinowicz – kuratorką wystawy

Prowadzenie:
Bartek Lis i Magdalena Skowrońska
Conversation with Sylwia Serafinowicz, curator of the exhibition

Moderators:
Bartek Lis and Magdalena Skowrońska
Little Warsaw, "Dynamus", 2008, obiekt, © Muzeum Współczesne Wrocław Little Warsaw, "Dynamus", 2008, object, © Wrocław Contemporary Museum