MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Kino “Schron” 2. “Pociąg” 06.04.16 Projekty społeczne, Wydarzenie specjalne (środa), godz. 19, Beautiful Tube, poziom I wstęp bezpłatny (Wednesday), 7:00 PM, Beautiful Tube on 1 floor, admission free

W kameralnej przestrzeni Muzeum Współczesnego Wrocław już po raz drugi podczas zimowych i wiosennych wieczorów działa Kino „Schron”. Tym razem motywem przewodnim cyklu pokazów i dyskusji stały się różne wymiary klaustrofobiczności i ograniczeń.
 
Przed nami pożegnalne spotkanie z klasycznym filmem „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza, po którym rozmawiać będziemy o ograniczeniach przestrzeni.
 
Prezentowany tytuł to kameralne studium psychologiczne, poetycka opowieść o samotności, a jednocześnie zbiorowy portret Polaków końca lat 50. Dwoje przypadkowych podróżnych spotyka się w przedziale sypialnym. Obserwujemy subtelną grę ich emocji – od wzajemnej niechęci do pozbawionej perspektyw bliskości – rozgrywa się na tle stłoczonego w pociągu ludzkiego mikrokosmosu. W połowie drogi spokojny rytm podróży zakłóca pojawienie się milicjantów szukających mordercy… W głównych rolach występują legendarni aktorzy polskiego kina: Leon Niemczyk, Lucyna Winnicka, Zbigniew Cybulski.
 
Film kończy serię czterech projekcji, w ramach których widzowie zobaczyli wcześniej takie filmy: „Powrót do Itaki”, reż. Laurent Cantet, „Motyl i skafander”, reż. Julian Schnabel i „Plemię”, reż. Mirosław Słaboszpyckij, a gośćmi byli odpowiednio: politolog Leszek Sobkowiak, psycholog Jarosław Klebaniuk i krytyk filmowy Adam Kruk. Przy okazji kwietniowej projekcji z widzami spotka się filmoznawca Robert Dudziński.
 
 

Dodano: 29.03.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
Kino “Schron” 2: Ciasnota

"Pociąg", reż. Jerzy Kawalerowicz, Polska, 93’, 1959

temat: ograniczenie przestrzenne

gość: filmoznawca Robert Dudziński

darmowe wejściówki do odbioru w dniu projekcji od godziny 18:00 w kasie MWW
The “Shelter” Cinema 2: Crampedness

“Baltic Express”, dir. Jerzy Kawalerowicz, Poland, 93’, 1959

subject: spatial limitation

guest: filmologist Robert Dudziński

free tickets will be available at MWW ticket office from 6 PM on the screening day
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij