MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Oprowadzanie kuratorskie — “Milczenie dźwięków” 10.04.16 Wydarzenie specjalne (niedziela), godz. 15.00, poziom 5, wstęp bezpłatny (Sunday), 3 PM, 5 floor, admission free

W niedzielę 10 kwietnia o godz. 15 w przestrzeni wystawy „Milczenie dźwięków” na poziomie 5 schronu przy Pl. Strzegomskim 2a odbędzie się oprowadzanie kuratorskie Agnieszki Chodysz-Foryś.
 
„Cisza to nie spokój lecz niepokój. Cisza jest śmiertelna, bo naturą człowieka jest działanie, i brak bodźców kojarzy nam się z biologicznym ostatecznym końcem. Dlatego kiedy wsłuchujemy się w ciszę to po to, aby przekonać się, że nie jest ona absolutna, by udowodnić, że idealna cisza nie istnieje, bo każdy jej odgłos staje się jej zaprzeczeniem i dowodem na to, że żyjemy. Cisza to sposób w jaki celebrujemy śmierć nie życie”.
Marek Wasilewski, „Możliwość ciszy”
 
Tytuł wystawy wiedzie nas w obszar pejzażu dźwiękowego, zjawisk audialnych i akustycznej przestrzeni społecznej człowieka. Hasło „Milczenie dźwięków” jest jednak pretekstem do szerszej analizy pojęcia ciszy, próbą zmierzenia się z jego utopią i paradoksem.
 
Więcej informacji o wystawie >>>
 
Oprowadzanie kuratorskie jest bezpłatne – zapraszamy!
 
 

Dodano: 23.03.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
fot. Artur Korzeniowski photo by Artur Korzeniowski
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij