MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Oprowadzanie po wystawie — Archipelag Podróżującej Galerii 23.11.14 Wydarzenie specjalne (Niedziela), Woliery (V piętro), godz. 15.00, wstęp bezpłatny

Po wystawie Wacława Ropieckiego “Archipelag Podróżującej Galerii – Więcej Światła”, oprowadzi nas jej kurator Adam Sobota.
 
Ekspozycja opiera się głównie na fotografiach artysty z cyklu “Księga Podróżującej Galerii WIĘCEJ ŚWIATŁA!”. To tworzony już czwartą dekadę cykl dokumentujący różne osoby w trakcie oglądania aktualnego stanu tej właśnie “Księgi”. Wszystkie ukazane osoby i miejsca stanowią jakby archipelag spajany powinowactwem sztuki. Nie widzimy jednak dzieł sztuki ani też nie pretendują do nich fotografie dokumentujące – wraz z opisami – konkretne spotkania. Jednak to właśnie okazuje się najprostszą drogą do wskazania na bezinteresowne duchowe aspiracje ich uczestników.
 
Wystawa prezentuje też indywidualne dzieła Wacława Ropieckiego z różnych okresów – fotografie i kolaże – ale wskazuje przede wszystkim na jego ideę spotkań, których celem jest zabieganie “o bliższy międzyludzki kontakt” – jak wyraził to w tytule wystawy prac polskich artystów, którą zorganizował w Amsterdamie w 1985 roku.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 

Dodano: 17.11.14 Udostęnij: Facebook, Twitter
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij