Czarno na białym. Hip hop i czarna (?) popkultura. Wykład Marty Malinowskiej 29.06.17 Projekty społeczne, Wykład (czwartek), godz. 19:00, taras na dachu MWW, wstęp bezpłatny, (w razie niepogody spotkanie odbędzie się w Beautiful Tube, na poziomie 1) (Thursday), 7 PM, terrace on the roof of MWW, free admission, (in case of rain we will meet in Beautiful Tube, level 1)

W ciągu ostatnich trzydziestu lat hip hop przeistoczono z kontrkulturowego głosu mniejszości w jeden z filarów muzycznej branży rozrywkowej. W jakim stopniu jest to wyraz pogłębiających się nierówności, komu wolno rapować, do kogo należy Czarna Kultura, czy Kanye West to „nowy niewolnik” i jaki kolor ma polski rap? O tym porozmawiamy podczas kolejnego spotkania w ramach „Wykładów na leżakach”.

Marta Malinowska – dziennikarka muzyczna i radiowa. Od 2012 do 2015 roku prowadziła audycję „T-rippy” z nowym hip hopem w Radiu LUZ. Obecnie temat czarnych brzmień pogłębia na antenie Radio Wrocław Kultura w „Rytmie Ulicy”. Nie ukrywa słabości do polskiego rapu ulicznego. Jako aktywistka muzyczna reprezentuje kolektyw artystyczny regime brigade.

#wykładynależakach #dachowanie #luzakinależaki #naluzakanależakach

W czerwcu i lipcu zapraszamy na cykl dyskusji, wykładów i spotkań, które będą toczyć się w atmosferze letniego błogostanu. Rozprężenie w słońcu, wyciąganie na leżakach oraz intelektualna strawa – oto nasz pomysł na lato w mieście.

Dodano: 19.06.17 Udostęnij: Facebook, Twitter
Czarno na białym. Hip hop i czarna (?) popkultura

Wykład Marty Malinowskiej

W ramach cyklu „Wykłady na leżakach”