DANIEL MUZYCZUK — „Szepczący w ciemności” 22.10.12 Wykład start: 22.10.12 (poniedziałek), godz. 18 start on: 22.10.12 (Monday), 6PM

Słowa i rzeczy – gdzieś pomiędzy tymi dwoma terminami sytuuje się to co nazywamy wystawą. Pokazujemy przedmioty aby o nich opowiedzieć. Co stanie się jednak jeśli przyjmiemy, że obie czynności mają jeszcze inne funkcje, a to co nazywamy wystawą rozgrywa się w zupełnie innym miejscu niż galeria? Co dzieje się kiedy gasną światła, a jedyne co jest nam dostępne to ekfraza.
Wykład będzie traktował o perswazji, o muzeum jako miejscu wydarzeniowym, o braku jednej pracy, który niszczy wysiłek wielu miesięcy albo lat oraz pracach, które muszą zaistnieć, bo ich miejsce w danym obszarze jest konieczne, ale ich obecność może być symboliczna. Ale przede wszystkim o potencjale perswazyjnym drzemiącym w wystawie.

Dodano: 19.10.12 Udostęnij: Facebook, Twitter
Daniel Muzyczuk - kurator w Muzeum Sztuki w Łodzi. Od 2008 do 2011 kurator w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu wToruniu. Kurator projektów m. in.: Long Gone Susan Philipsz, Poszliśmy do Croatan (wraz z Robertem Rumasem), Fabryka Mariusza Warasa i Krzysztofa Topolskiego, MORE IS MORE (wraz z Agnieszką Pinderą i Joanną Zielińską), Melancholii sprzeciwu (wraz z Agnieszką Pinderą), Spojrzeń 2011 oraz Dźwięków elektrycznego ciała (wraz z Davidem Crowleyem). Zwycięzca (z Agnieszką Pinderą) konkursu im. Igora Zabla w 2011 roku. Wykładał na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek AICA. Daniel Muzyczuk - a curator at the Muzeum Sztuki (Museum of Art) in Łódź. From 2008 to 20122 a curator at Centre of Contemporary Art Znaki Czasu in Toruń. A curator of such projects as: Long Gone Susan Philipsz, Poszliśmy do Croatan (with Robert Rumas), Fabryka Mariusza Warasa i Krzysztofa Topolskiego, MORE IS MORE (with Agnieszka Pindera and Joanna Zielińska), Melancholia sprzeciwu (with Agnieszka Pindera), Spojrzenia 2011 and Dźwięki elektrycznego ciała (with Davidem Crowleyem). The winner (with Agnieszka Pindera) of the Igor Zabel Award in 2011. A former lecturer at Academy of Fine Arts in Gdańsk. A member of AICA. "Najlepsze wystawy, które nie miały miejsca"