Iwona Demko — „Intymny symbol kobiety” 30.09.13 Wykład Godz.18:00, Beautiful Tube 6.00 PM, Beautiful Tube

Każdy człowiek wyznacza wokół siebie intymne terytorium, którego naruszenie traktuje jako atak. Wielkość tego obszaru jest względna i zależy od wielu czynników, z których głównym czynnikiem jest kultura.

Jak wąskim obszarem w naszej kulturze otoczona jest WAGINA dowiadujemy się bardzo szybko. Mówią nam o tym zawstydzone twarze naszych rodziców kiedy jako dzieci próbujemy poznać swoje ciało.

Nie uczymy się o waginach w szkole, nie poruszamy tego tematu w rozmowach towarzyskich. Przestajemy odczuwać ciekawość i potrzebę takiej rozmowy. Nie zastanawiamy się nad tym. A jeśli odczuwamy jakiś dyskomfort nie łączymy go z rozumieniem intymności jaką proponuje nam nasza kultura. Jesteśmy przekonani, że obszar intymności ma nienaruszalne granice. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że rozszerzenie tych granic może dodać nam siły.

Podczas mojego wyjazdu do Warszawy pewien Pan zapytał skąd ta wagina u mnie. Zaczęłam więc opowiadać, a on tylko prosił o więcej. Po czym powiedział, że to bardzo ciekawe i ważne. Dlatego skupię się w tym wykładzie na tym na czym najlepiej się znam, czyli na waginie.

Kurator Curator Bartek Lis Dodano: 19.09.13 Udostęnij: Facebook, Twitter
Iwona Demko – artystka wizualna, rzeźbiarka, absolwentka Wydziału Rzeźby krakowskiej ASP, wykładowczyni w tamtejszej szkole Iwona Demko – a visual artist, sculptor, graduate of the Faculty of Sculpture at the Krakow Academy of Fine Arts, a lecturer in that school Fot. Iwona Demko, 14 dzień, owulacja, z cyklu: 28 dni Photo: Iwona Demko, 14th day, ovulatio, from cycle: 28 days t