Urbanimals – eksploracja interaktywnej przestrzeni miejskiej 30.03.16 Wykład (środa), godz. 18.30, Beautiful Tube, poziom I, wstęp bezpłatny (Wednesday), 6.30 PM, Beautiful Tube on level 1, admission free

Anna Grajper i Sebastian Dobiesz to architekci z Wrocławia, prowadzący od 2011 roku think-tank LAX (Laboratory for Architectural Experiments), działający na styku architektury, urbanistyki, nowych technologii i psychologii. Ich ostatnim sukcesem jest zwycięstwo w międzynarodowym konkursie International Playable City Award z projektem pt. „Urbanimals”. Obecnie zaś prowadzą badania doktorskie na Bartlett, University College of London [UK].

Ich wykład poświęcony będzie nowym technologiom w środowisku życia człowieka, które kształtują tkankę urbanistyczną i architektoniczną tak, że użytkownik staje się kreatorem, zaś architekt i urbanista scenarzystą możliwości wydarzeń w przestrzeni. Swoim wystąpieniem postarają się wnieść głos do dyskusji o przyszłości miast i architektury. W tym celu słuchaczom zaprezentowane zostaną wyzwania i doświadczenia płynące z naukowego podejścia do kształtowania przestrzeni miejskiej i wykorzystania technologii interaktywnych budujących przestrzeń wielowarstwową o ukrytych afordancjach.

W wykładzie zaprezentowane zostaną przykłady projektów koncepcyjnych i realizacyjnych, poruszających tematykę Interaktywnego Środowiska, jak również doświadczenia z procesu projektowania oraz obserwacji przestrzeni miejskiej wypełnionej interaktywną tkanką. Swoje rozważania zaprezentują w dużej części na przykładzie projektu “Urbanimals” zrealizowanego wspólnie z Watershed Ltd. w 2015 roku w Bristolu [UK].

Kurator debat Curator of debates Bartek Lis Dodano: 16.03.16 Udostęnij: Facebook, Twitter
Prezentacja pomysłodawców architektonicznego projektu LAX – Labolatory for Architectural Experiments: Anny Grajper i Sebastiana Dobiesza Presentation by the initiators of the LAX – Laboratory for Architectural Experiments project: Anna Grajper and Sebastian Dobiesz