“Gestykulacja” — Język rosyjski dla zaangażowanych, polemistów i ideologicznie niespokojnych 07.10.13–13.10.13 Wystawa 12.10.2013, godz. 17.00
Finisaż wystawy "Gestykulacja", wstęp wolny
12.10.2013, 5:00 PM
Exhibition finisage "Gestykulacja", free admission

„Gestykulacja” to projekt performatywnej szkoły języka, którym posługuje się dziś w Rosji sztuka krytycznie zaangażowana w rzeczywistość.

W roli lektorów wystąpią artyści reprezentujący rosyjską kulturę niezależną. Niektórzy z nich są poetami, inni artystami wizualnymi, jeszcze inni działają na pograniczu muzyki, performance’u i politycznego aktywizmu.

Wszyscy będą starali przebić się ze swoimi ideami przez barierę językową dzielącą polski od rosyjskiego. Narzędziem do kruszenia owej bariery stanie się sztuka.

Celem „Gestykulacji” jest przybliżenie polskiej publiczności artystyczno-politycznej sytuacji sztuki niezależnej w dzisiejszej Rosji.

Pragniemy nauczyć się języka rosyjskiego, którym przemawiają i myślą artyści prowadzący krytyczną polemikę z rzeczywistością.
Sam język zaś jest nie tylko środkiem komunikacji, lecz wywrotowym narzędziem dokonywania społecznej zmiany.

Uczestnicy:

David Ter-Oganyan (Rostów nad Donem, Moskwa, Berlin), Pavel Mikitenko (Moskwa), Roman Osminkin i Anton Komandirov (Sankt Petersburg), Ilya Falkovskiy, grupa PG (Moskwa), Avdey Ter-Oganyan (Rostów nad Donem, Moskwa, Praga), Gaba Kowalska /aka Gabukow/ (Wrocław), Sławek ZBK Czajkowski (Wrocław)

Kuratorzy Curators Katya Shadkovska, Stach Szabłowski Dodano: 27.09.13 Udostęnij: Facebook, Twitter
Wystawa w ramach 6 EDYCJI AVANT ART FESTIVALU 2013 | ROSJA The exhibition takes place at the 6th edition AVANT ART FESTIVAL 2013 | ROSJA Projekt. "Gestykulacje" David Ter-Oganyan Project: "Gestykulacje" David Ter-Oganyan