MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Jerzy Piątek — Nowy Jork, tylko kilka osób 21.11.14–05.01.15 Wystawa Wernisaż, godz. 18.00, poziom 0, Strefa Miejska, przestrzeń wokół windy, wstęp wolny Vernissage: 6:00 PM, Ground floor, Urban Zone, area around the lift, free admission

Jerzy Piątek patrzy i opisuje miasto z różnej perspektywy. Oko ma uzbrojone w obiektyw (nierzadko jest ich więcej). Wielokrotnie widziałem go rejestrującego życie metropolii, wędrującego bocznymi ulicami, zaglądającego w podwórka, albo co jeszcze bardziej ciekawe – przyglądającego się najbardziej oczywistym i uczęszczanym przestrzeniom w sposób niezwykły. I właśnie odnajdywanie subiektywnie rozumianego piękna w prostych rzeczach najbardziej mi odpowiada w pracach Jerzego.
 
Projekt, który prezentuje w Muzeum Współczesnym powstał w wyniku jego podróży do Ameryki. Jest dokumentem o samotności w wielkiej metropolii. Nowy Jork na jego fotografiach to świat bezludny, opuszczony statek albo kosmos przed pierwszymi podróżami na Księżyc. Autor tak pisze o czasie gdy powstawały pokazywane zdjęcia: „Spacerując z aparatem fotograficznym po Nowym Jorku – celowo poszukiwałem miejsc i scen, które opowiadają o doświadczeniu wyobcowania, pustki, braku relacji z innymi, samotności. Jak na pustyni. Chciałem pokazać miasto tak wyludnione, jakby żyło w nim tylko kilka osób”.
 
Cisza, wyobcowanie, melancholia… to tylko niektóre z wrażeń, które mogą stać się naszym udziałem gdy patrzymy na fotografie Jerzego Piątka.
 
 

Kurator Curator Bartek Lis Dodano: 5.11.14 Udostęnij: Facebook, Twitter
fot. Jerzy Piątek photo: Jerzy Piątek
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij