PAWEŁ ALTHAMER — „Polietylen. W ciemności” 15.02.13–15.04.13 Wystawa Wernisaż 15.2.13 o godz. 19 Opening 15.2.13 at 7PM

Zastęp białych figur z polietylenu został wyprodukowany pod kierunkiem Pawła Althamera w Deutsche Guggenheim w Berlinie na przełomie 2011 i 2012 roku. Do Wrocławia przybyło ich 38 – wszystkie są wizerunkami osób, które odwiedziły Deutsche Guggenheim, zdecydowały się uczestniczyć w projekcie „Almech” i zgodziły się na wykonanie odlewu twarzy. Wśród nich „Anda”, „Sebastian” czy „Monika” mogą mieć publicznie rozpoznawalne oblicza. Grupa białych kosmitów wylądowała w schronie przeciwlotniczym z czasów II wojny światowej. Zobaczymy, jakie znaczenia wyświetli tak szczególna oprawa wystawy.

Wystawa przygotowana we współpracy z Fundacją Galerii Foksal, Warszawa i neugerriemschneider, Berlin.

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że Paweł Althamer otrzymał właśnie prestiżową nagrodę Kairos ( znaną dawniej pod nazwą Nagrody Herdera), która przyznawana jest wyróżniającym się twórcom i naukowcom przez Fundację Alfreda Toepfera od 1964 r. Artysta został doceniony za swoje społecznie zaangażowane „pytania o partycypację, sprawiedliwość i pole manewru jednostki” (ze strony Fundacji Alfreda Toepfera).

Materiały do pobrania Download files Rozrusznik wystaw Exhibition starter Kuratorka: Curator: Dorota Monkiewicz Dodano: 30.01.13 Udostęnij: Facebook, Twitter
Dzięki uprzejmości Artysty, Fundacji Galerii Foksal, Warszawa i neugerriemschneider, Berlin Courtesy of the Artist, Foksal Gallery Foundation, Warsaw and neugerriemschneider, Berlin