TIFF Festival 2013 || Real Fake Photography 18.10.13–04.11.13 Wystawa Woliery (poziom V), godz. 19.00 Woliery (level V), 7 PM

Kolejna edycja TIFF Festivalu ponownie będzie gościć w Muzeum Współczesnym Wrocław, jednak w zakresie jaki dotąd nie miał jeszcze miejsca.
Tym razem w bunkrze zaprezentujemy prace artystów trzech sekcji: Programu Głównego, Publikacji oraz Debiutów.

Tematem TIFF 2013 Real Fake Photography jest fotografia operująca konwencją dokumentalną, ale opowiadająca historie całkowicie lub częściowo fikcyjne. W kinematografii odpowiednik tej formy stanowi tak zwane mockumentary.

Zaproszeni artyści stworzą własne mock dokumenty, świadomie wprowadzając widzów w błąd i zmuszając ich do kwestionowania prawdziwości przekazu, jaki niesie ze sobą medium fotograficzne. Historie wydawałoby się realne, mogą okazać się artystyczną manipulacją, a do zweryfikowania ich autentyczności zdolni będą jedynie twórcy.

W Programie Głównym będzie można obejrzeć projekty artystów z Polski oraz zagranicy, takie jak „The Afronauts” autorstwa Cristiny De Middel, „Polaroidy” Pawła Fabjańskiego, „Fake Fake Art” Andreasa Schmidt’a oraz projekt „Obcy” Michała Matejko.

Książki do sekcji Publikacji zostały w tym roku wytypowane przez Michaela Kominka. W ramach tej części Festiwalu będzie można zobaczyć również wybór dokonany przez jury konkursu „Fotograficzna Publikacja Roku”.

Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie natomiast premiera długo wyczekiwanej, pierwszej polskiej historii fotografii światowej pióra Lecha Lechowicza po tytułem „Historia Fotografii 1839-1939″.

Odwiedzającym Muzeum zaprezentujemy również wspólny projekt dwóch laureatów tegorocznych Debitów, a mianowicie Adriana Lacha i Kacpra Stolorza, zatytułowany „Pareidolia” oraz „Necronomicon” Wojciecha Skrzypczyńskiego.

Tradycją naszego Festiwalu są spotkania z zaproszonymi artystami i kuratorami, które odbędą się w przestrzeni Beautiful Tube.

Festiwal TIFF 2013 potrwa od 18 do 27 października.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: www.tiffcollective.pl
oraz na Facebooku: www.facebook.com/festivaltiff

Dodano: 24.09.13 Udostęnij: Facebook, Twitter