TIFF Festival 2015 // ROOTS & FRUITS 03.09.15–13.09.15 Wystawa Wernisaż: 3.9.15 (czwartek), godz. 18.00, poziom 5, wstęp bezpłatny Vernissage: 3.9.15 (Thursday), 6:00 PM, 5 floor, free admission

W ramach 5. edycji TIFF Festival // Polska NOW! Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na wystawę wybranych prac wielokrotnie nagradzanych studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej.

„Polska fotografia jeszcze nigdy nie była w lepszym momencie, niż obecnie. Światowe nagrody, festiwale i wystawy. Widzą nas na zewnątrz, widzimy się sami. Aż chciałoby się powiedzieć ‘Nareszcie!’” – pisze we wstępnym słowie do festiwalu Maciej Bujko, dyrektor artystyczny TIFF 2015. Organizatorzy festiwalu POLSKA NOW! stawiają również tezę o istotnym oddziaływaniu fotografii powstającej w Szkole Filmowej w Łodzi na ogólnopolską scenę fotograficzną.

Katedra Fotografii, zainspirowana do podsumowań, przygotowała w odpowiedzi wystawę „Roots & Fruits”, przekrojowo prezentującą prace studentów i absolwentów Szkoły, którzy w ciągu ostatnich kilku lat zostali laureatami znaczących, polskich i międzynarodowych, konkursów.

Wśród nich znajdują się reprezentanci fotografii osobistej jak i wykonanej na zlecenie, fotografii wykreowanej oraz fotografii odnalezionej. Wystawa jest okazją do postawienia szeregu pytań dotyczących tożsamości i kondycji społeczności o wspólnych korzeniach oraz – w szerszym wymiarze – samego medium fotografii.

Co nagradzane prace mówią o współczesnej fotografii? Jaki obraz polskiej fotografii rysuje się na podstawie docenianych za granicą prac? Jak funkcjonują artyści, których prace nie mieszczą się w dusznych kategoriach konkursów? Co o fotografii mówią same konkursy?

Zapraszamy!
dr hab. Marek Szyryk – Kierownik Katedry Fotografii
Anna Kazimierczak – kuratorka wystawy

Więcej o TIFF Festival // Polska NOW! z pełnym programem:

www.tiff.wroc.pl

organizator: TIFF Collective, Wroclaw 2016

Partnerzy: MWW Muzeum Współczesne Wrocław, BWA Wrocław, Galeria Entropia, Shopiq, Miejsce przy Miejscu, Mieszkanie Gepperta, Kino Nowe Horyzonty, PWSFTviT w Łodzi/ Łódzka Szkoła Filmowa, Fotofestiwal Lodz,Szklarnia, Domar – Galeria Wnętrz, Medikon Polska, SIGNPoland, Tkalnia Obrazu, Wrocławskie Neony, Drukarnia Moś i Łuczak, Food Think Tank, PPG Deco Polska gofreak, PANCZO

Patronat medialny: TVP Wrocław, TVP Kultura, Arteon, Format – pismo artystyczne, DOKiS.PL, MAGENTA MAG, Fresh From Poland, Radio LUZ,dlaStudenta.pl Związek Polskich Artystów Fotografików: ZPAF, Fragile – pismo kulturalne, DOC! photo magazine, Innocent Curiosity. Photobook Reviews, Contemporary Lynx, MaleMEN, Document EAST, 5kilo kultury

Kuratorka Curator Anna Kazimierczak Dodano: 18.08.15 Udostęnij: Facebook, Twitter
Wystawa studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej

Kuratorka: Anna Kazimierczak