TIFF Festival 2014 // 24 Hours of Photography 05.09.14–15.09.14 Wystawa Woliery (poziom V), godz. 18.00, wstęp bezpłatny

4. już edycja TIFF Festival // 24 Hours of Photography jest kolejnym eksperymentem dotyczącym formuły festiwalu, a także jego tematyki. W tym roku sięga po wielowątkowe zagadnienie, które dla fotografii jest podstawowym – CZAS. Zarówno ten, który upływa przed obiektywem i rejestruje się na zdjęciu, jak i ten degradujący powoli zdjęcie, zmieniając jego konteksty.

Wydarzenia tegorocznej edycji Festiwalu będą miały miejsce w przeciągu tytułowych 24 godzin. Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza Państwa na wernisaż Wystawy Głównej o godzinie 18:00, gdzie zostaną zaprezentowane projekty fotograficzne takich artystów, jak: Daisuke Yokota (Japonia), Ester Vonplon (Szwajcaria), Hans Christian Schink (Niemcy) czy Gert Jochems (Belgia) Wszystkie te działania łączy problematyka złożoności czasu, która przez każdego z twórców rozumiana jest w inny – na wskroś indywidualny sposób.

Jak co roku będzie można uczestniczyć w spotkaniach autorskich, które tym razem w Kinie Nowe Horyzonty poprowadzi Adam Mazur. Powiększona zostanie także sekcja Publikacji, której celem jest przedstawienie szerokiego kontekstu funkcjonowania książki fotograficznej. Biorąc pod uwagę nienasycony apetyt na „photobooki” , w tym roku TIFF Festival zaprezentuje ponad 50 holenderskich publikacji. Kuratorem przeglądu będzie Erik Kessels.

Pełny program Festiwalu dostępny jest na stronie Festiwalu: tiffcollective.pl

Dodano: 18.08.14 Udostęnij: Facebook, Twitter
Festiwal wspierają

Partnerzy:

ESK 2016, Kingdom of Netherlands, Muzeum Współczesne Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, Galeria Entropia, Galeria Shopiq, PANATO, Studio - BWA Wrocław, Mieszkanie Gepperta, OPT, NIKON, Polskie e-Płatności

Patroni medialni:

TVP Kultura, TVP Wrocław, Charaktery, SZUM, MAGENTA MAG, Fotopolis, Dolnośląski Magazyn Fotograficzny, Kulturaonline.pl, MAGAZYN, dlastudenta.pl, tuwroclaw.pl, wroclaw-life.pl i Radio LUZ
Daisuke Yokota Gert Jochems Ester Vonplon