„KRYZYS — KAŻDY MA TAKI NA JAKI ZASŁUGUJE” 19.05.12–28.05.12 Wernisaż: 19.5.12 (sobota), godz. 18 Vernissage: 19.5.12 (Saturday), 6PM

“KRYZYS. Każdy ma taki na jaki zasługuje” to projekt intermedialny, próba szerszego zdefiniowania „rzeczywistości kryzysowej“. Ingerencja pozbawiona rewolucyjnego pośpiechu, opierająca się na porozumieniu w zjednoczonym chaosie świata.

Do uczestnictwa w projekcie zaprosiliśmy 18 artystów pochodzących z sześciu krajów (Grecja, Kongo, Niemcy, Norwegia, Polska, USA) i wspólnie stworzyliśmy międzynarodowy kryzys widziany oczyma pokolenia określanego jako młode -­­­­­­ generacji urodzonej w latach 80 i 90 XX w. Artyści w swoich pracach odnoszą się do szeroko pojętego kryzysu, wywołującego skrajne emocje w naszych wytresowanych umysłach. Projekt jest wielopoziomową refleksją nad zastaną rzeczywistością. Złudzeniem kultury, w której przyszło nam żyć.

Minimalistyczną pamięcią o słowach i jednocześnie podróżą w głąb naszej podświadomości. Pytaniem o symetrię świata, gdzieś pomiędzy percepcją, a wiarą i przyzwyczajeniami.

Druga część wystawy będzie znajdować się w Galerii Kościelak, Jatki.
Wernisaż w Galerii: 19.5.12 (sobota), godz. 20

Kuratorki Curators Aleksandra Wałaszek, Weronika Kołodziej Dodano:8.07.12 Udostępnij: Facebook, Twitter
Partner Partner Galeria Kościelak