Szukaj,
,

BIP,
Nic w zamian. Magdalena Kotkowska 20.04.18–18.06.18 wernisaż: 20.4.18 (piątek), godz. 18.00, poziom 1, galeria fotografii wokół windy vernissage: 20.4.18 (Friday), 6 PM, 1st floor, photo gallery around the lift

Gesty artystyczne mają nadane sui generis funkcje symboliczne, dyskursywne lub programowe. Wybrzmiewając, mogą silnie wpływać na przestrzeń społeczną. Intrygujące jednak, że łącząc się ze sztuką, są pierwotnie bezinteresowne i jako takie nie oczekują odpowiedzi – niczego w zamian.

Wystawa Magdaleny Kotkowskiej – łączącej wideo i fotografię – podnosi kwestie współczesnej czytelności szeroko pojętego gestu artystycznego. Raz umotywowanego tradycją i niezwykle spektakularnego, kiedy indziej ograniczonego tylko do rejestracji intymnego kadru wybranego z rzeczywistości.

Artystka – historyk sztuki i fotograf zarazem – jest aktualnie studentką Akademii Sztuk Pięknych w Oslo. Zajmuje się rzeźbą, eksplorując możliwości i semantykę zróżnicowanych materiałów oraz ich wzajemne związki. Interesują ją relacja zasłaniania i odsłaniania, ujawniania struktur o różnej gęstości i wartości znaczeniowej. Tworzy również instalacje przestrzenne – brała m.in. udział w 13. edycji wrocławskiego Survivalu z kompozycją Pluton.

Jak pisze o sobie, interesuje ją niewerbalna notacja rzeczywistości. Funkcję pierwszego narzędzia jej opisu spełnia fotografia. Skierowana na okruchy codzienności, ale i objawiające się w niej fenomeny światła i koloru, staje się nierzadko powodem ironicznego komentarza. I jeszcze jedna sprawa: czy w swojej pracy Kotkowska jest feministką? Spójrzmy nie tylko na to, co pokazuje, ale również jak działa. Czasami bezkompromisowo.

Kurator Curator Andrzej Jarosz Materiały do pobrania Download files Magdalena Kotkowska CV Magdalena Kotkowska CV Dodano:10.04.18 Udostępnij: Facebook, Twitter
Szanowni Państwo, zgodnie z RODO, dbając o Państwa prywatność, prosimy o dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez nas Państwa danych dostarczonych przez Państwa podczas korzystania z serwisu. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzają się Państwo na poniższe warunki. Mogą Państwo też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. AKCEPTUJĘ