Noc Latających Dywanów – Noc Muzeów 2014 17.05.14 g.17.00-23.00, wstęp wolny 5:00- 11 P.M., free admission

Noc Muzeów to niesamowita okazja, by odwiedzić Muzeum Współczesne Wrocław i ulecieć w przestrzeń sztuki na „latającym dywanie”. Specjalnie przygotowana dywanowa instalacja wyznaczy ścieżki nocnego zwiedzania schronu oraz jego otoczenia – dziedzińca za budynkiem, na którym przygotowaliśmy dla was piknik z ogniskiem.

Na rozłożonych wokół schronu dywanach wlecimy do wnętrza muzeum. Podążając dywanowym tropem zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wystawę „Domy srebrne jak namioty”, która opowiadając o romskiej kulturze, tematycznie łączy wszystkie atrakcje zaplanowane na tę szczególną noc.

Tradycyjnie, jak co roku Patrycja Mastej odmieni przestrzeń 2 piętra i przygotuje wyjątkową odsłonę Samoobsługowego Muzeum. Tym razem panorama Szczepina zapełni się kolorowymi latającymi dywanami.

Podczas zwiedzania MWW będzie można wziąć udział w warsztacie odbywającym się na dziedzińcu
i wykonać włóczkowe „papusze”, kolorowe, magiczne laleczki, dzięki którym symbolicznie oswoimy zarówno „obcego” jak i muzealną instytucję. Wykonywane w asyście animatorów laleczki staną się elementem interaktywnej instalacji – przyczepione do barwnych dywanów Samoobsługowego Muzeum ulecą między bloki Szczepina.

W dywanowym, niespiesznym rytmie wylecimy na wypełniony siedziskami dziedziniec, na którym można będzie złapać oddech wśród wielu atrakcji tego wieczoru, posłuchać muzyki, zjeść i poczuć magię płonącego wesoło ogniska. Gorące bałkańskie i cygańskie rytmy zapewni nam DJ Vera Pavlović, a występ zespołu Shantharion, „najbardziej shantowego zespołu na świecie”, ugasi pragnienie dobrej zabawy.

W zielonym ogródku MWW, czyli „Nieużytkach sztuki”, każdy będzie mógł ulepić własną nasienną bombę i niepostrzeżenie zasadzić łąkę na szlaku muzealnej nocy.

Podczas Nocy Muzeów schron odwiedza wielu widzów, którzy gubią się w labiryntach korytarzy. W tym roku chcemy was zainspirować na trochę dłużej i dać wam chwile wytchnienia i zabawy zainspirowani cygańskim klimatem prezentowanej w MWW wystawy.

Dodano:8.05.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
Szczegółowy program:

17:00 - 19:00
Warsztaty dla dzieci w tworzeniu magicznych cygańskich laleczek - "papuszy" na dziedzińcu MWW

Interaktywna zabawa nową edycją instalacji Samoobsługowe Muzeum

18:00 - 23:00
Piknik na dziedzińcu - ognisko, występ zespołu Shantharion, cygańsko- bałkańskie rytmy
Dj Vera Pavlović

17:00 - 23:00
Bezpłatne zwiedzanie wystawy "Domy srebrne jak namioty"
Schedule:

17:00 - 19:00