MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 57, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
Noc Muzeów 2013 18.05.13 18.5.13
wstęp bezpłatny
18.5.13
free admission

Noc Muzeów to niepowtarzalna okazja do kompleksowego zwiedzenia MWW śladami Grupy LUXUS, działającej głównie w latach 80. i 90. oraz zrzeszającej środowisko zbuntowanej, alternatywnej młodzieży. Szablony grupy ozdabiały mury całego miasta, a wystawy obrazów, zinów i instalacji z przedmiotów codziennego użytku autorstwa jej członków były okazją do imprez przy muzyce reggae i punk. Na wystawie zaprezentowa¬na została dokumentacja ich działań oraz prace z lat 80. i 90, jak i te nowe, przygotowane przez reaktywowaną na wystawę grupę. LUXUS zwyciężyje!

Wejdź w przestrzeń wystawy z drukiem „Rozrusznika Wystaw” w dłoni i zapoznaj się z dziełami prezentowanymi przez twórców grupy. Znajdź na jednym z pięter schronu instalację „Miasto LUXUSU”. Dokładnie się jej przyjrzyj, by następnie móc dołączyć do współtworzenia nowej instalacji na Poziomie I.

Doświadczenia zebrane podczas zwiedzania wystawy “Magazyn LUXUS” wykorzystamy przy okazji zabawy kolejną odsłoną instalacji Samoobsługowego Muzeum „Szczepin w lukrze LUXUSu” autorstwa Patrycji Mastej na Poziomie II. Wielkoformatowa panorama pozwoli na nowo zakomponować ulice i podwórka otaczającego MWW osiedla Szczepin oraz wprowadzić w nie własną interpretację idei LUXUSu. Intensywności koloru i wizualna mnogość ruchomych elementów obrazu zapewni chwilę zapomnienia oraz nieskrępowaną, twórczą zabawę.

Po doznaniach związanych ze zwiedzaniem wystaw oraz zabawą Samoobsługowym Muzeum zapraszamy do przestrzeni Beautiful Tube na Poziomie I. W relaksującej atmosferze będzie można odpocząć lub zaangażować się w działania twórcze. Złożona z kolorowych kubików nieregularna powierzchnia Beautiful Tube zostanie przekształcona przez zwiedzających w artystyczną instalację nawiązującą do „Miasta LUXUSU”, jednego z dzieł znajdujących się na wystawie. Zwiedzający będą mogli także wykonać własny pomnik lub stworzyć kompozycję z gotowych szablonów, ćwiczenia z druku „Rozrusznika Wystaw”.

Przyjdź, zobacz, a następnie przekształć otaczającą Cię rzeczywistość.

12:00 – 24:00
Zwiedzanie wystawy- 3.,4.,5. piętro
Zabawa „Samoobsługowym Muzeum” – 2. piętro

18:00 – 24:00
Kreatywne działania z „Rozrusznikiem Wystaw” – 1. piętro
Budowa instalacji „Miasto LUXUS-u” – 1. piętro

Dodano:15.05.13 Udostępnij: Facebook, Twitter
Zamknij
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej Zamknij