Szukaj,
,

BIP,
Praktyka okupacji dzieła. TIFF Festival 2018 // Współpraca 06.09.18–08.10.18 Otwarcie: 6.9.18 (czwartek), parter, wstęp bezpłatny Opening: 6.9.18 (Thursday), ground floor, free admission

Wystawa rozgrywa się w bliżej nieokreślonej, wydaje się, że dalekiej przyszłości. Udostępniona zwiedzającym po latach zamknięcia sala muzealna ujawnia nagle przerwane dochodzenie prowadzone przez zespół badawczy. W siódmej dekadzie XXI wieku prowadzili oni śledztwo, które miało na celu ustalenie prawdziwego autorstwa prac znajdujących się w kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław. Wyciągnięte z magazynów obiekty stały się przedmiotem badania osób, które starają się ustalić ich autorstwo oraz wkład dotychczas nierozpoznanych twórców i twórczyń. Kto był pomysłodawcą? Kto brał udział w powstawaniu i współtworzył wybrane dzieła sztuki? Jakie elementy indywidualnego i zbiorowego dorobku ludzkości zostały zawłaszczone przez artystki i artystów?

PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH:

— 7.09 (piątek), godz. 18.00
Oprowadzanie kuratorskie

— 15.09 (sobota), godz. 13.30
Akcja–Zastępstwo. Alternatywne oprowadzanie

— 29.09 (sobota), godz. 12.00
BAW! Baby Art Walk, oprowadzanie dla rodziców z małymi dziećmi

TIFF Festival 2018 // Współpraca

Tegorocznym tematem TIFF Festival jest Współpraca. Będziemy się skupiać na wszelkiego rodzaju kolaboracjach, kolektywach, a nawet odmowach kooperacji czy na rozmywaniu się autorstwa. Jak zmieniają się formy kolaboracji na poziomie cyfrowych społeczności? Na czym polega współpraca artystów w zakresie tworzenia przez niego dzieła? Jak można współdziałać z różnymi instytucjami bądź mediami? Na te pytania będzie starał się odpowiedzieć TIFF Festival w roku 2018.

Podczas tej edycji pokażemy projekty z jednej strony opowiadające historię o różnych wymiarach współpracy, a z drugiej takie, które same powstały w wyniku takiej kooperacji. Tradycyjnie odbędzie się również otwarty konkurs, w ramach którego wybierzemy najciekawsze zgłoszone projekty, by pokazać je na wystawach. Program uzupełnią spotkania autorskie, oprowadzania, dyskusje oraz wieczorne, muzyczne wydarzenia.

W tym roku zaprosiliśmy do Rady Programowej nie tylko kuratorów zewnętrznych, ale również naszych partnerów z galerii, gdzie odbędzie się Program Główny. Chcemy, by od początku tworzyli razem z nami wystawy odbywające się w ich przestrzeniach.

www.tiff.wroc.pl

Kontakt:
promocja@tiff.wroc.pl
Agnieszka Smutek

Organizator: TIFF Collective

Współfinansowane przez: Gmina Wrocław

Partnerzy główni TIFF Open: Holy-Art, Epson Polska, PermaJet Polska

Partnerzy: Strefa Kultury Wrocław, AIR Wro, Recepcja, Muzeum Współczesne Wrocław, BWA Wrocław, Galeria Tętno, Galeria Entropia, IP Group, Galeria Arttrakt, Ośrodek Postaw Twórczych, Miejsce przy Miejscu 14, Galeria u Agatki, 8991 publishing, Książęce, Medikon Polska, Oficyna Peryferie, Cork Photo Gallery, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Miesiąc Fotografii w Krakowie, OP ENHEIM, Surowiec, On Lemon Polska, Food Think Tank, HART – Hostel & Art, Nature Concept

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Wrocław, Gazeta Wyborcza Wrocław, Co Jest Grane24, Polskie Radio Program 3, Radio LUZ, Portal Wroclaw.pl, O.pl Polski Portal Kultury, Magazyn Szum, Fotopolis.pl, Digital Camera Polska, NN6T

Zakupy dzieł do kolekcji MWW

Małgorzata Miśniakiewicz
Adrian Lach