Szukaj,
,

BIP,
Stała wystawa MWW — Stanisław Dróżdż “Pojęciokształty” 23.05.14–31.12.18 Duża Woliera, (V piętro), wstęp bezpłatny Large Aviary (5th floor), admission free

Stanisław Dróżdż (1939–2009) – oryginalny twórca poezji konkretnej-pojęciokształtów, autor Pawilonu Polskiego na Biennale Weneckim w 2003 roku, jest autorem muralu „Klepsydra” na fasadzie Muzeum Współczesnego Wrocław. Artysta studiował i mieszkał we Wrocławiu. W ostatnich latach życia nieopodal obecnego budynku-siedziby tymczasowej Muzeum Współczesnego Wrocław. Był artystą szczególnie zasłużonym dla kultury Wrocławia.

Muzeum Współczesne Wrocław utworzyło stałą ekspozycję prac Stanisława Dróżdża z kolekcji własnej, kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz depozytu pani Anny Dróżdż.

Punktem wyjścia stałej ekspozycji jest wystawa Stanisława Dróżdża w Galerii Foksal w Warszawie w 1994, zatytułowana “Pojęciokształty. Poezja Konkretna”. Prezentujemy wszystkie oryginalne obiekty, które składały się na wystawę w galerii Foksal, w sekwencji jaką nadał im Stanisław Dróżdż. Dodatkowo do ekspozycji zostały włączone 54 warianty układów „Klepsydry”, opublikowane przez artystę po raz pierwszy w 1990 roku.

Materiały do pobrania Download files # Rozrusznik wystawy #Exhibition starter Dodano:13.11.14 Udostępnij: Facebook, Twitter
Stanisław Dróżdż podczas montażu "między", dzięki uprzejmości Galerii Foksal, Warszawa, 1977 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program „Kolekcje” Cofinanced by the Ministry of Culture and National Heritage. Program "Collections"