Stowarzyszenie HANDICAP — „Malarstwo Ceramika Tkanina” 29.05.13–10.06.13 Strefa Miejska
wernisaż 29.5.13 (środa), godz. 16
wstęp bezpłatny
City Zone
opening: 29.5.13 (Wednesday), 4 PM
free admission

Międzynarodowy Dzień Dziecka uczcimy w tym roku w MWW otwarciem gościnnej wystawy „Malarstwo Ceramika Tkanina”. Na ekspozycji znajdą się prace uczniów Zespołu Społecznych Szkół Specjalnych Stowarzyszenia HANDICAP we Wrocławiu, które w tym roku obchodzi swój jubileusz 20-lecia. Prezentowana wystawa jest podsumowaniem dorobku artystycznego uczniów szkół Stowarzyszenia HANDICAP w roku szkolnym 2012/2013.

Zespół Społecznych Szkół Specjalnych Stowarzyszenia HANDICAP – Stowarzyszenie na Rzecz Wyrównywania Szans Rozwojowych Dziecka o Obniżonej Sprawności we Wrocławiu realizuje program edukacyjny wzbogacony licznymi zajęciami arte-terapeutycznymi kształtującymi wrażliwość estetyczną oraz rozwijającymi zdolności postrzegania i rozumienia świata.

Anna Kutera, artystka której prace znajdują się w kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych i były prezentowane w MWW podczas wystawy „Pełnia Sztuczna” w 2012 roku, prowadzi w szkole Stowarzyszenia Handicap pracownię plastyczno- ceramiczną i pod jej okiem tworzone były zebrane na wystawie prace. Powstawały także w pracowni plastyczno- tkackiej i na warsztatach plastycznych pani Anny Dubińskiej oraz na zajęciach fotografii prowadzonych przez pana Pawła Stafija.

Dodano:21.05.13 Udostępnij: Facebook, Twitter
Malarstwo Painting Ceramika Ceramic Tkanina Textile