Szukaj,
,

BIP,
Yulia Krivich. Zuchwałość i młodość / Holy-Art TIFFOpen+ 07.09.17–01.10.17 Otwarcie: 7.9.17 (czwartek), parter, wstęp bezpłatny Opening: 7.9.17 (Thursday), ground floor, free admission

“Zuchwałość i Młodość” jest nazwą bandy chuligańskiej, którą poznałam kilka lat temu. Młodzi ludzie na zdjęciach są kibolami, zdemobilizowanymi żołnierzami–ochotnikami, a także politycznymi aktywistami prawicowego ruchu. Jednocześnie należą do zglobalizowanego świata młodzieży: podróżują, imprezują, walczą o prawa zwierząt i, jak my wszyscy, kreują swój wizerunek w Internecie. Właśnie to zderzenie pozornie skrajnie różnych pojęć stało się inspiracją dla mojej pracy.

Jednocześnie realizowałam zdjęcia oraz interwencje publiczne w porzuconym Pałacu Kultury i działającym Pałacu Młodzieży w moim mieście rodzinnym. W tym czasie na Ukrainie wdrażano ustawę o tzw. dekomunizacji. W pierwszej kolejności zaczęto demontować pomniki komunistycznych wodzów, następnie zmieniono nazwy ulic i miast. Obserwując zachodzące przemiany, zaczęłam postrzegać „Zuchwałość i Młodość” jako metaforę współczesnych procesów politycznych.

Yulia Krivich – urodziła się w Dnieprze (Ukraina), mieszka w Warszawie. Ukończyła Akademię Architektury i Budownictwa w rodzinnym mieście oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatką sekcji Show OFF Miesiąca Fotografii w Krakowie z książką „Przeczucie”, opublikowaną przez Fundację Sztuk Wizualnych (2015 r.). Stypendystka Narodowego Centrum Kultury na realizacje projektu „Zuchwałość i Młodość”. W swojej twórczości posługuje się głównie fotografią, łącząc zainteresowanie tematem subkultur z tematami politycznym.

Partnerem projektu Holy-Art TIFF Open+ realizowanego w ramach TIFF Festival 2017 // Zasoby jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”.

Opieka artystyczna Artistic care Krzysztof Pacholak, Agnieszka Pajączkowska Dodano:25.08.17 Udostępnij: Facebook, Twitter
Yulia Krivich. Zuchwałość i młodość Yulia Krivich. Daring & Youth Yulia Krivich. Zuchwałość i młodość Yulia Krivich. Daring & Youth Yulia Krivich. Zuchwałość i młodość Yulia Krivich. Daring & Youth