BARWY ŚWIATŁA I CIENIA. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

warsztaty dla młodzieży | grupa zorganizowana
Od 25.09.2023 do 25.09.2023

Na plastyce zostaliśmy nauczeni zasad mieszania barw. Wiemy, że czerwony jako kolor podstawowy nie powstaje w wyniku mieszania kolorów, ale sam jest składową innych barw, np. różowego. Zasady te sprawdzają się w sztukach plastycznych, ale w świecie fizycznym, mieszanie kolorów może dać nieoczywiste efekty. Artysta Jan Chwałczyk stworzył obiekt „Obraz koła malowany czerwienią”, gdzie mieszając ze sobą barwę cienia odbitego: różową i pomarańczową, uzyskał czerwień! Wyjaśnić to może fizjologia ludzkiego widzenia, a więc uzmysłowienie sobie, że kolory tak naprawdę nie istnieją. Podczas warsztatów omówimy ten fenomen i stworzymy prace, w których wykorzystamy metodę Chwałczyka.

 

Prowadzenie:

Katarzyna Frankowska – ukończyła studia na kierunku Malarstwo i Rzeźba na wrocławskiej ASP, doktorantka macierzystej uczelni. Prowadzi warsztaty artystyczne z dziećmi i dorosłymi w „Pracowni Otwartej” we Wrocławiu.

 

Projekt Akademia Sztuki MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

BARWY ŚWIATŁA I CIENIA. OGRÓDEK ARTYSTYCZNY

il. Marzena Waleńska

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.