Dzieło sztuki i ukryte smaki

warsztaty dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Od 16.10.2023 do 16.10.2023

Gościnią spotkania wokół żółtych smaków będzie Kornelia Czekaj ze swoim slow foodowym doświadczeniem w obszarze sushi. Podczas spotkania doświadczymy zderzenia dwóch kulinarnych światów: slow food kontra fast food. Uczestnicy będą mieli okazję przygotowywać i konsumować kulinarne wspaniałości.

Warsztat inspirowany jest interaktywną wystawą z cyklu Spektrum Światła pt. Żółty. Ekspozycja na kolor oraz pracą Gregora Różańskiego z kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław.

Prowadzenie:

Kornelia Czekaj  - historyczka sztuki, weganka, kucharka i mistrzyni sushi, aktywnie wspiera walkę o prawa zwierząt. Od 2016 do 2023 roku właścicielka wegańskiego bistro The Root Bar, które mieściło się przy ul. Krupniczej 3 we Wrocławiu. W swojej pracy stara się pokazać, że dieta wegańska może być nie tylko zdrowa, ale także smaczna, różnorodna i dostępna dla każdego, a to co jemy nie musi być okupione cierpieniem innych stworzeń. Filozofia The Root doskonale wpisuje się w zyskujący coraz większa popularność nurt slow food, gdzie dania przygotowywane są z naturalnych składników, pozbawione sztucznych dodatków, jednocześnie całkowicie rezygnuje się z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego.

Joanna Sekuła – absolwentka wrocławskiej ASP, Akademii Pedagogicznej im. J. Długosza w Częstochowie oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Na co dzień prowadzi pracownię ceramiki w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu. Współpracuje również z Muzeum Współczesnym Wrocław, w którym prowadzi warsztaty z cyklu „Rozrusznik bez barier”. Pracę dydaktyczną opiera na twórczej zabawie ze sztuką, kształtując wrażliwość i rozwijając pasję dzieci i młodzieży. Nauczycielka dyplomowana, laureatka nagrody Prezydenta Wrocławia za pracę dydaktyczną 2021. W pracy twórczej eksperymentuje z materią ceramiczną w obszarach rzeźby figuratywnej. Tworzy obiekty estetyczne, inspirowane wielowymiarowością i niejednoznacznością rzeczywistości. Zafascynowana twórczością dziecka, jogą i magicznym realizmem.

__________

 

UWAGA:

Na warsztat obowiązują zapisy:

mww.zapisy@gmail.com

tel. 71 3564253

__________

Projekt Spektrum światła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dzieło sztuki i ukryte smaki

il. Patrycja Mastej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.