WONNOŚCI WŁADZY, ZAPACH SIŁY. AROMATY W PRZESTRZENI BARWY

warsztaty dla osób z niepełnosprawnością wzroku | zapisy
Od 21.09.2023 do 21.09.2023

Żółty odnosi nas do różnych skojarzeń z mocą. W kulturze chińskiej żółty jest kolorem cesarskim, symbolem władzy, szacunku i długowieczności. W trakcie spotkania zastanowimy się jakie oblicza może przyjmować władza koloru żółtego. Czy jest ona dominująca, wyrozumiała, łagodna? Rozmowie o sile koloru żółtego będą towarzyszyć doznania olfaktoryczne. Spróbujemy przełożyć intensywność tego koloru na sferę zapachów, jednocześnie łamiąc stereotypowe połączenia na linii zapach-kolor.

Prowadzenie:

Dr inż. Jacek Łyczko – studia ukończył na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytetuół Przyrodniczego we Wrocławiu. Jego zainteresowania naukowe związane są z zagadnieniami analityki chemicznej, w szczególności chromatografii, głównie w odniesieniu do żywności i jej jakości. Przede wszystkim zajmuje się analizą olejków eterycznych i profili aromatycznych ziół, przypraw oraz roślin farmakopealnych, a także oceną wpływu procesu suszenia na jakość roślin. W ramach tych zagadnień, odbył kursy dotyczące analizy chromatograficznej w Polsce, Niemczech i Japonii.

Agata Iżykowska-Uszczyk – absolwentka kulturoznawstwa oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Członkini naukowego stowarzyszenia Collegium Invisibile. Współzałożycielka fundacji Płynne Muzeum, zajmującej się promowaniem sztuki współczesnej wśród najmłodszych. Pedagog kulturalna związana z muzealnictwem od 2015 roku. Obecnie edukatorka Pawilonu Czterech Kopuł.

_________

UWAGA: Na warsztat obowiązują zapisy: mww.zapisy@gmail.com tel. 71 3564253

_________

Projekt Spektrum światła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

WONNOŚCI WŁADZY, ZAPACH SIŁY. AROMATY W PRZESTRZENI BARWY

il. Patrycja Mastej

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.