KINO NA DACHU: „DZIENNIK Z PODRÓŻY”

Tegoroczną edycję Kina na Dachu, czyli cyklu plenerowych pokazów towarzyszących wystawie North America Krzyśka Orłowskiego, zamkniemy dokumentalnym Dziennikiem z podróży Piotra Stasika.

Film opowiada historię przyjaźni mistrza fotografii reportażowej Tadeusza Rolkego z zafascynowanym fotografią 15-letnim Michałem. Reżyser Piotr Stasik wraz ze swoją kamerą towarzyszył bohaterom w miesięcznej podróży starym kamperem po całej Polsce, podczas której dokumentowali życie miasteczek odwiedzanych na trasie. W jej efekcie powstała dowcipna i refleksyjna opowieść o „fotografii jako rozmowie ze światem”, w której aparat „pozwala na oswojenie obcości”, „uwypukla piękno i zaprasza do otwarcia się [przed drugim człowiekiem]” [Bartosz Staszczyszyn, Dziennik z podróży, http://culture.pl/pl/dzielo/dziennik-z-podrozy].

Gościem specjalnym pokazu będzie reżyser filmu Piotr Stasik. Porozmawiamy z nim nie tylko o fotografii, kulisach powstania filmu i szczegółach wspólnej wyprawy po Polsce, ale także o jego samotnej podróży do Stanów Zjednoczonych, której artystycznym efektem stał się wielokrotnie nagradzany dokument 21 x Nowy Jork.
 
 
Piotr Stasik – polski reżyser, scenarzysta, autor zdjęć i montażysta filmów dokumentalnych. Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień filmowych, w tym Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. Za film 21 x Nowy Jorkuzyskał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny.
Wybrana filmografia:
Andrzej Wajda: Róbmy zdjęcie! (2008)
Koniec lata (2010)
Dziennik z podróży (2013)
21 x Nowy Jork (2016)
Opera o Polsce (2017)
Fortepian Chopina (2018)
 
 
________________________________
 
 
PROGRAM KINA NA DACHU 2019

► 21 lipca, godz. 21.00
Nebraska, reż. Alexander Payne, USA 2013, 115’

► 11 sierpnia, godz. 20.30
Zabriskie Point, reż. Michelangelo Antonioni, USA 1970, 110’

► 1 września, godz. 20.30
Dziennik z podróży, reż. Piotr Stasik, Polska 2013, 52’
 
 
________________________________
 
 
* wstęp bezpłatny (liczba miejsc ograniczona)
** na wszystkie filmy obowiązują wejściówki do odbioru w dniu projekcji w kasie MWW od godz. 18.00 do 20.00
*** w razie niepogody filmy zostaną zaprezentowane w Kinie Schron na 1. piętrze muzeum

Ogłoszenie o wynajmie przestrzeni gastronomicznej

Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą przy pl. Strzegomskim 2a zaprasza do składania ofert na najem powierzchni użytkowej zlokalizowanej na dachu budynku. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Skip to content