WROCŁAWSKI KONGRES KULTURY

Marzy nam się Wrocław, w którym lokalne centra kultury są elementem realizacji ważnych polityk miejskich i gdzie na kulturę patrzy się nie jak na czas karnawału, ale jak na element konsekwentnej pracy zbliżającej nas do bardziej równościowego, aktywnego społeczeństwa. Aby stało się to możliwe trzeba przestać konfrontować ze sobą przerośnięte ambicje, schować urazy, spojrzeć sobie w oczy i wspólnie porozmawiać o tym, co można zrobić dla miasta, dla wrocławian i wrocławianek.

Pragniemy wspólnym spotkaniem na Wrocławskim Kongresie Kultury zainicjować stałą formułę spotkań w szerokim gronie, gdzie dyrektorzy wielkich, samorządowych instytucji, będą mogli porozmawiać o planach, kłopotach, nierzadko marzeniach z innymi, aktywnie działającymi w kulturze osobami, organizacjami, grupami. Gdzie urzędnicy będą mogli wypić wspólnie kawę z aktywistami miejskimi i porozmawiać o sprawach najprostszych.

Nie mamy złudzeń, że w trakcie jednodniowego spotkania uda nam się dokonać diagnozy wszystkich problemów i bolączek trapiących wrocławski sektor kultury. Prób już było wiele, nie zawsze udanych. Nie znaczy to jednak, że nie warto próbować.

POZNAJMY SIĘ!

Strona internetowa
Wrocławskiego Kongresu Kultury >>>

Dołącz do społeczności
Wrocławskiego Kongresu Kultury >>>

Organizator: 
Fundacja Dom Pokoju i Przyjaciele

Współorganizator: 
Teatr Muzyczny Capitol

Ogłoszenie o wynajmie przestrzeni gastronomicznej

Muzeum Współczesne Wrocław z siedzibą przy pl. Strzegomskim 2a zaprasza do składania ofert na najem powierzchni użytkowej zlokalizowanej na dachu budynku. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Skip to content