MWW, pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
Tel. 71 356 42 50, mww@muzeumwspolczesne.pl
Pon. 10.00-18.00, Wt. zamknięte, Śr.-Nd. 12.00-20.00
więcej
NATURA STRUKTURY I, II ,III, IV etap nauczania
Tagi: różnorodność struktur, faktura, kompozycja statyczna i dynamiczna, architektura, rytm

ARCHITEKTURA LIŚCIA
Podczas tego warsztatu zajmiemy się analizą różnorodności struktur występujących w otaczającej nas rzeczywistości. Przyjrzymy się im z bliska i zobaczymy w jaki sposób są skonstruowane. Sprawdzimy czy można w ich budowie odnaleźć powtarzalne rytmy, a jeśli tak jest, to zbadamy ich kształty. Poszukamy również podobieństw struktur występujących w przyrodzie do konstrukcji stworzonych przez człowieka. Zbadamy czy blaszka liścia może przypominać kostkę brukową lub fragment architektury budynku. A może coś zupełnie innego?

 

DYNAMIKA UKŁADÓW
Struktura kojarzy się nam z układem uporządkowanym i statycznym. Podczas tego warsztatu przekonamy się, że może być zupełnie inaczej - struktury mogą się zmieniać, rozwijać , ewoluować w inne formy i tworzyć nowe historie. Przyjrzymy się plastycznym, dynamicznym strukturom, które sami będziemy mogli rozbudowywać i przekształcać

działanie online

Zajęcia trwają 90 minut. Składają się z dwóch części: 30 minutowej ilustrowanej prelekcji oraz dwóch zadań manualnych prowadzonych w oparciu o przygotowane przez nas materiały.

Scenariusz zajęć i opracowanie materiałów: Patrycja Mastej, Joanna Sekuła

Kontakt: 71 356 42 53
edukacja@muzeumwspółczesne.pl
Zamknij