„Akomodacja” otwiera cykl wystaw oraz warsztatów edukacyjnych Muzeum Współczesnego Wrocław  i jest częścią projektu „Samoobsługowe Muzeum”.  Cała zabawa polega na nastawieniu indywidualnych spojrzeń na budynek, przestrzeń i funkcje Muzeum.  Pierwsza edycja warsztatów odbyła się podczas pikniku z okazji otwarcia MWW.

„Akomodacja” to działanie, przy którym dowiadujemy się o funkcji poszczególnych pieter MWW. W trakcie zabawa zapraszamy publiczność do współprojektowania przestrzeni muzealnej. Podstawowym elementem zabawy jest plan architektoniczny 6 poziomów tymczasowej siedziby Muzeum Współczesnego Wrocław. Na planie tym każdy uczestnik będzie mógł nakreślić własną wizję zagospodarowania Muzeum. Tę wizję można określać nie tylko przygotowanymi przez nas naklejkami, rysunkiem i kolorem, ale również słowem. Plansze są wzbogacone pytaniami, naprowadzającymi na refleksje o funkcjach współczesnego muzeum. Zabawa jest więc formą kreatywnej ankiety oraz zachętą do wspólnego „umeblowania” nowego miejsca własną wizją sztuki.

W „Akomodacji” będzie można wziąć udział do końca września po wcześniejszym ustaleniu terminu. Zapisy grup na warsztaty: tel. 509 402 870.