Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów na kolejną edycję warsztatów Bliżej sztuki – popołudniowych spotkań ze sztuką współczesną. Dwugodzinne zajęcia obejmują oprowadzanie po wystawie oraz wymianę refleksji przy filiżance herbaty

terminy zajęć:
17.10 (środa), godz. 13.00–15.00
20.10 (sobota), godz. 13.00–15.00

Czym jest nasze ciało: bytem biologicznym czy produktem kultury? Podlega definiowaniu czy samo jest nośnikiem znaczeń? Stanowi przedmiot manipulacji czy przeciwnie ‒ determinuje nas? Podczas październikowych zajęć Bliżej Sztuki zmierzymy się z pytaniami, które zostały postawione na wystawie Ucieleśnione ‒ kolejnej odsłonie kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk. Prace posłużą nam nie tylko do przybliżenia pojęć i obszarów, po które artyści współcześni chętnie sięgają w swojej praktyce, ale także do własnych przemyśleń na temat miejsca ciała we współczesnym świecie.

Zbiórka przy kasie (poziom 0).

Zgłoszenia przyjmujemy do trzech dni przed każdym spotkaniem
mailowo: a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl
telefonicznie: 71-356-42-53 lub 514 937 971
lub osobiście: w kasie muzeum, poziom 0.

Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Do zajęć można dołączyć w dowolnym momencie.