Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów na popołudniowe spotkania ze sztuką współczesną. Dwugodzinne zajęcia obejmują oprowadzanie po wystawie oraz wymianę refleksji przy filiżance herbaty.

Najbliższe dwa spotkania (11 stycznia i 8 lutego) poświęcimy na poznanie kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław. Styczniowe oprowadzanie po stałej ekspozycji będzie okazją do spojrzenia na kolekcję z perspektywy Jerzego Ludwińskiego – oryginalnego kuratora i teoretyka sztuki. Podczas zajęć dowiemy się, w jaki sposób Ludwiński inspirował artystów, a także, które z jego koncepcji są nadal żywe w myśleniu o kolekcji oraz działalności naszego muzeum.

Lutowe zajęcia spędzimy na wystawie Stosunki pracy, która jest pierwszą odsłoną międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej naszego Muzeum. Bliższy ogląd wybranych prac pozwoli nam zobaczyć otaczającą nas rzeczywistość oczami artystów oraz umożliwi poznanie nietypowych technik, którymi współcześni twórcy posługują w swoich dziełach.

Szczegółowe informacje o tematach kolejnych spotkań wkrótce.

Zbiórka przy kasie (poziom 0).

Zgłoszenia przyjmujemy do trzech dni przed każdym spotkaniem
mailowo: a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl
telefonicznie: 71-356-42-59 lub 514 937 971
lub osobiście: w kasie muzeum, poziom 0.

Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Do zajęć można dołączyć w dowolnym momencie.