Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów na popołudniowe spotkania ze sztuką współczesną. Dwugodzinne zajęcia obejmują aktywne zwiedzanie wystawy oraz wymianę refleksji przy filiżance herbaty.

Co z twórczością malarza Alfonsa Mazurkiewicza ma wspólnego szklana kula oraz drewniany klęcznik? Oprócz malarstwa, które było najważniejszą formą wypowiedzi Mazurkiewicza, artysta konstruował obiekty z pogranicza rzeźby, ready made i dokumentował procesy twórcze, a jako pedagog miejscowej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych opracował i realizował interesujący eksperyment edukacyjny (Program Otwarty). Styczniowe zajęcia Bliżej sztuki będą okazją, aby przyjrzeć się twórczości Alfonsa Mazurkiewicza, osadzając ją w mniej oczywistych i znanych kontekstach.

Wybrane wydarzenia w styczniu dedykujemy pamięci Andrzeja Jarosza – dyrektora Muzeum Współczesnego Wrocław, historyka, krytyka i teoretyka sztuki. Andrzej Jarosz zmarł nagle 10 grudnia 2019 roku w wieku 47 lat. Alfons Mazurkiewicz był jego ulubionym twórcą, a wystawa Ja i moja sztuka to sztuka – jego ostatnim projektem kuratorskim.
 
 
Zbiórka przy kasie (poziom 0).

Zgłoszenia przyjmujemy do trzech dni przed każdym spotkaniem
mailowo: a.krukowska@muzeumwspolczesne.pl
telefonicznie: 71-356-42-53 lub 514 937 971
lub osobiście: w kasie muzeum, poziom 0.

Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy!
 
 
Informujemy, że podczas warsztatów mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Współczesnego Wrocław, które mogą zawierać wizerunki osób biorących udział w zajęciach oraz wizerunki prac wykonanych podczas zajęć. Zdjęcia będą przechowywane w wewnętrznym archiwum dokumentującym działalność MWW, mogą również zostać wykorzystane w celach promocyjnych na stronie internetowej www.muzeumwspolczesne.pl oraz w social mediach (na stronach facebook.com/muzeumwspolczesne, instagram.com/muzeumwspolczesne i youtube.com/muzeumwspolczesne). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na wykonywanie zdjęć, prosimy poinformować o tym osobę prowadzącą warsztaty przed ich rozpoczęciem. Brak informacji przekazanej przed rozpoczęciem zajęć jest równoznaczny ze zgodą na korzystanie przez Muzeum Współczesne Wrocław ze zdjęć, o których mowa powyżej.