Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę
o 13.30
. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się
z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości
i wyobraźni.

6.12.2015 NIEWYSŁANE LISTY DO MIKOŁAJA

W czasie zajęć odwiedzimy wystawę „jest / nie ma”, która prezentuje prace z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych i przyjrzymy się dokładnie pracy Urszuli Wilk pt. „Niewysłane listy z Pekinu”. Artystka podczas swojego pobytu w tym chińskim mieście stworzyła bardzo nietypową korespondencję, której jednak nigdy nie wysłała. Podczas warsztatów przyjrzymy się wykorzystaniu w sztuce tradycyjnych listów, pocztówek i przesyłek. Istnieje również tradycja pisania listów do św Mikołaja, a ponieważ spotkamy się 6 grudnia, będzie to doskonała okazja, aby taki artystyczny list wykonać.

13.12.2015 CZARNE ZŁOTO

Bohaterowie z fotografii Pawła Sokołowskiego pochodzą ze świata, który powoli znika. To kraina równocześnie rzeczywista i bajkowa. Ci bohaterowie, to górnicy, którzy kontrastują z tłem odchodzącego w niepamięć świata. Podczas zajęć poznamy podziemne legendy kopalń, a w części praktycznej wykonamy prace za pomocą węgla.

20.12.2015 ZŁAPMY F. / PODSUMOWANIE ROKU

Podczas warsztatu odwiedzimy wystawę
„Jest/ Nie ma” . Szczególnie uważnie przyjrzymy się pracy Leszka Knaflewskiego pod tytułem ,,Złap F.” Na zapętlonym filmie postać przebrana
w żółty puchaty kostium wykonuje niezwykły taniec. My też stworzymy fantastyczne kostiumy i nauczymy się prostych choreograficznych układów.

27.12.2015 Przerwa świąteczna – spotykamy się 3.01

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni: