Spotkanie jest zainspirowane budową schronu – siedzibą Muzeum Współczesnego Wrocław i słynnymi architektonami Katarzyny Kobro.

Warsztat obejmie twórcze analizy prac prezentowanych na wystawie Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając, dotykających fenomenów schronienia, niesienia pomocy, sytuacji granicznych wspólnie przezwyciężanych, wreszcie oikosu czy architektury bez architektów. W drugiej części spotkania, uczestnicy zaprojektują własną formę bezinteresowną, w oparciu o rysunki, makiety, ćwiczenia fotomontażowe i materiały teoretyczne.

Prowadzenie: Dorota Grubba-Thiede
historyczka sztuki i rzeźbiarka, kuratorka wystawy Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając. Zajmuje się działaniami z zakresu badań oraz promocji historii rzeźby współczesnej oraz polskiej sztuki współczesnej, również m.in. projektami merytorycznymi wystaw i ich aranżacją przestrzenną. Doktor nauk humanistycznych z zakresu Nauk o Sztuce. Adiunkt w Międzywydziałowym Instytucie Nauk o Sztuce Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku od 2010 r. Należy do Polskiego Instytutu Studiów Nad Sztuką Świata.

*Tytuł warsztatów został zaczerpnięty z pracy Sylwii Jakubowskiej prezentowanej na wystawie Medytacje Fibonacciego + Sztruksowy zając. Więcej informacji o wystawie >>>