Wolne jedzenie – Wolna sztuka

Slow Art czy Slow Food – nie wykluczamy ani jednego ani drugiego. Podczas tegorocznego dnia Wolnej Sztuki łączymy obie inicjatywy.

Ruch Wolnej Sztuki powstał jako sprzeciw wobec dominującego sposobu oglądania sztuki. Miłośnicy sztuki postanowili „zwolnić” i podczas jednej wizyty w muzeum skupić się na pięciu wybranych dziełach, którym poświęcą więcej niż przysłowiowe „mgnienie oka”.

W MWW łączymy Wolne Jedzenie z Wolną Sztuką, dlatego zaprosiliśmy osoby, które opowiedzą o sztuce i jedzeniu – będą to min. Tomasz Hartman (Szajnochy 11), Agata Pałka (specjalistka z Instytutu Psychodietetyki, Wrocław), Konrad Góra (poeta, inicjatywa Food Not Bombs). Zaproszeni goście oprowadzą zwiedzających po pracach wyeksponowanych w miejscach nietypowych dla „tradycyjnych” muzeów. Zamiast po prostu opowiadać zapoczątkują rozmowy, dla których punktem zapalnym będą prezentowane dzieła sztuki.

Mimo postulowanego wolnego tempa zwiedzania, nie zrezygnujemy z aktywności fizycznej. Rozmieszczone na różnych poziomach schronu dzieła w naturalny sposób skłonią do eksplorowania jego wnętrza. Bez łapania zadyszki spróbujemy się twórczo zainspirować, a następnie smacznie najeść!

Podsumowaniem spotkania będzie wegetariański grill na „Nieużytkach Sztuki”, czyli w ogródku za muzeum, w wykonaniu Food Not Bombs.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej o Dniu Wolnej Sztuki: http://www.dzienwolnejsztuki.pl/

Partnerzy: