Podczas tegorocznych ferii w Muzeum przeniesiemy się do zimowego świata kolorów, faktur i kształtów. Wspólnie zastanowimy się nad zjawiskiem zimy, przyjrzymy się jej wyjątkowym barwom oraz wsłuchamy się w jej dźwięki. W przestrzeni muzeum zbudujemy własne igloo! Oczywiście, nie zabraknie działań plastycznych i ruchowych, angażujących wszystkie nasze zmysły.

28.01 Dzień I: KOLORY

Odcienie zimy są szczególne. Nie zauważamy tylu wariantów bieli, szarości, czy błękitu w żadnej z pozostałych pór roku. Dzień I ma zwrócić uwagę dzieci na bogaty wachlarz kolorów. Będziemy korzystać z zimowego światła, kolorować naszą przestrzeń i nasycać barwą zimowy krajobraz miejski.

29.01 Dzień II: FAKTURY

Zima to okres, w którym przyroda jest uśpiona pod warstwą puszystego śniegu. Wybierzemy się wspólnie na jej poszukiwania. Odkryjemy rośliny, a także ślady zimujących w mieście zwierząt. Angażując zmysł słuchu postaramy się usłyszeć zimę, zwrócić uwagę na jej wyjątkowe dźwięki.

30.01 Dzień III: KSZTAŁTY

Ostatni dzień skoncentrowany będzie wokół kształtów, które nie są oczywiste i często w życiu codziennym nie są zauważane. Mroźne dni i noce tworzą szczególne figury i rzeźby. Wraz z dziećmi dokładnie zbadamy właściwości lodu, a także śniegu. Przyjrzymy się płatkom śniegu i strukturze sopli lodu w skali makro.

Ferie zimowe w MWW mają charakter warsztatów integracyjnych, podczas których będziemy uczyć się pracy w różnorodnej kulturowo grupie – w warsztatach wezmą udział także dzieci romskie (podopieczni Stowarzyszenia Nomada).

Zajęcia odbywać się będą od godziny 14.00 do 17.00, od środy do piątku; przeznaczone są dla dzieci w wieku 8 – 11 lat.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapewniamy dzieciom posiłek podczas warsztatów.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl

Patroni medialni: