FUTURYZM – BYŁO [NIE] MINĘŁO. ogródek artystyczny

warsztaty dla młodzieży, grupa zorganizowana
Od 26.05.2023 do 26.05.2023

Warsztaty w ramach drugiej odsłony z cyklu „Wystawa dla Ciebie” – inspirujemy się pracą Piotra Wyrzykowskiego „Comunnostalgie II”.

Nostalgia w estetyce to zjawisko cykliczne, które rządzi się prawem koniunktury. Pewne wzorce mogą wrócić, ale potrzebują na to czasu - trudno ocenić ile. Możemy natomiast nieco wybiec mu naprzeciw.

Inspirowani zdjęciami z przeszłości spojrzymy na palety barw. Określimy indywidualnie, jakie kolory i  zestawienia uważamy za najbardziej przebrzmiałe i niemodne. Następnie z nieznaczną domieszką lub uzupełnieniem wydobędziemy  z  nich właśnie nową świeżość, jako propozycję dla projektantów na najbliższy czas, może na następny sezon a może na lata.  Być może to, co dawniej pasowało na meble, jutro lepiej wypadnie na ubraniu?

__________

Projekt Akademia Sztuki MWW dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

FUTURYZM – BYŁO [NIE] MINĘŁO. ogródek artystyczny

il. S. Owczarek

English AAA

Trwają prace modernizacyjne

Nasza strona ma już nową szatę graficzną i możesz już z niej korzystać. Musimy jednak jeszcze kilka rzeczy poprawić, aby stała się lepsza.

Jeśli widzisz na stronie jakąś nieprawidłowość, będziemy wdzięczni, jeśli ją nam zgłosisz.

Przepraszamy za niedogodności.

OK

Przypomnimy Ci o tym za 15 minut.